The Russian Orthodox Church declares that the Constantinople Patriarchate cannot proclaim autocephaly unilaterally

20 April 2018, 09:59 | Orthodox world | 23 |   | Code for Blog |  | 

 

Алфеєв.jpgOn April 19, Head of the Department for External Church Relations of the Moscow Patriarchate, Metropolitan Hilarion of Volokalamsk, expressed the position of the Russian Orthodox Church at Interfax-Religion regarding the appeal to the Patriarch of Constantinople for the establishment of an Autocephalous Church in Ukraine.

“The creation of an autocephalous Church is a process that cannot be initiated by secular authorities, since, as is known, the Church in modern states is separated from the state, and the state must not manipulate the Church, including in the election struggle or in any other political goals. The whole concept of creating the one local church in Ukraine, separated from the Russian Orthodox Church, is based on the thesis that an independent state should have an independent church. If we acted on this principle, then, for example, the Alexandrian Church would have to be divided into fifty parts, since it embraces all of Africa, and in Africa, more than fifty states, the Antiochian Church should be divided into several parts, as well as the Church of Jerusalem, and so on. Such plans and ideas are beneficial only to the enemies of the Church,” says Metropolitan Hilarion.

According to him, “the church split in Ukraine over the past quarter century has gained momentum due to the support of secular authority and the legitimization of the split - there were no such precedents in the history of the Church. There were precedents for a return from the split of certain hierarchs, clerics, laity, groups, associations through repentance, and only such a way could be offered by the Orthodox Church.”

"We have recently heard about the negotiations between the President of Ukraine Poroshenko with the Patriarch of Constantinople, Bartholomew ... But we have heard for many years the very firm position of the Patriarch of Constantinople, who says he will recognize His Beatitude Metropolitan Onufriy as the only head of the canonical Ukrainian Orthodox Church. And the canonical Ukrainian Orthodox Church does not intend to break the relationship with the Russian Orthodox Church. We are the only Church born in Kyiv, in the Dnipro baptismal font, and, of course, no Constantinople Patriarchate, no other Church can unilaterally declare autocephaly to this or that Church. Therefore, we believe that this initiative, despite all the information noise that has been raised around it, will have the same fate as the initiatives of previous years, and again we remind that the solution of the Ukrainian church problem is possible only in a canonical way,” commented Metropolitan of the Russian Orthodox Church.

Система Orphus
Rating
0
0
23comments count

comments

add comments 
 • fedirtsiv | 9 May 2018, 22:19
  comment comment

  Криза у Церквах змушує людей віддалитися від тісних стосунків з сиромудрим розжирілим духовенством, а вірити в серці і в душі. І це найкращий варіант. Бо концепція гріховності людини, прийнята церковниками, не відповідає Божому задумові - людина як вінець творіння Бога за Його образом і подобою. Поки священики будуть втлумачувати вірянам, які вони грішні та пропащі, а самі покривати свої грішки і злягатися з багачами - доти правди не буде на Землі. І вже не є важливим який патріархат - усі пастори однаково згрішили і служать мамоні, а не Богові. Тому треба провести докорінні реформи християнства - позбавити вчення церкви фарисейства і відправити на пенсію безсовісних церковників, котрі є у кожній християнській релігії і щодня відверто паплюжать Христа своїми безчинствами.

 • Slava43 | 29 April 2018, 05:33
  comment comment

  Дивуюсь що коли стаття проти надання Україні Автокифалію, то читачів зауваги з наклипи на УКЦ. Ці наклипи цікаві в тім, що як то кажуть, Богові свічку а чортови огарок. Це ніщо інше як гібридна війна, де зауваги побудовані на звихнені правді (fake news) чим легше можна осягнути довіру читачів.

 • mischa | 25 April 2018, 12:55
  comment comment

  В упц мп,яка називає себе канонічною все за гроші. Якщо св'ященник немає приходу а має гроші то він у єпископа за декілька тисяч доларів може купити прихід. За гроші висвячують в св'щенники в архімандрити в монахи. Щоб осв'ятити церкву або монастир, каплицю треба єпископу заплатити 15-20 тисяч гривень. За п'нство, блуд, бізнес ніхто нікого не наказує. За людські гроші купляють дорогі іномарки а людям говорять,що їм подарили. Ось такі вони канонічні. Це дорога в пекло.

  • В. Ясеневий | 29 April 2018, 15:50
   comment comment

   А В ЯКІЙ ЦЕРКВІ НЕ ВСЕ " ЗА ГРОШІ???". ОТ ЦІКАВО ДІЗНАТИСЯ.

 • В. Ясеневий | 20 April 2018, 21:03
  comment comment

  Шановний,ВЕЛОВС. Направду переживаю, щоб забагато не винести сміття... Але ж якось потрібно постати і за ПРАВДУ?! Тому добавлю, з дуже багатьох подібних, два факти. В одному телеінтерв'ю запитували єпископа УГКЦ на Львівщині, чому в Єпархіальному Управлінні тільки молоді саященики. ВЛАДИКА відповів, що молоді- енергійні,рішучі і дуже послушні. Я дуже рідко вживаю це слово, але тепер скажу:" Слова цього Єпископа є явною БРЕХНЕЮ.Він, як і більшість Єпископів УГКЦ люблять молодих священиків і призначають їх на всякі там високі посади. бо вони дійсно дуже послушні. І не тільки.Вони дуже до Владики УЛЕСЛИВІ і ніколи не можуть сказати:" Вибачте, Владико, але тут ВИ не праві." Та за свої посади і гарні(тобро - багаті, а це найголовніше)парафії вони не лише руки цілують Єпископу , але й що завгодно...

  • В. Ясеневий | 20 April 2018, 21:12
   comment comment

   І другий факт. Знаю випадок, коли дуже молодий юнак проходив пробу новака, тобто готувався до монашества.Дуже обдарований. Після середньої школи добре володів кількома іноземними мовами.А школу закінчив на "відмінно".Уже навчався у ВНЗ УГКЦ. Та коли побачив ... Він кілька разів фотографувався навіть(!!!) з самим Главою УГКЦ... А сьогодні він уже клірик в монашому стані ІНШОЇ ЦЕРКВИ...

 • В. Ясеневий | 20 April 2018, 15:47
  comment comment

  Шановний ВЕЛОВС. ЩИРО прошу вибачити мені, але, на жаль, як видно з ВАШИХ коментів, ВИ далекі від правдивого бачення реальної картини КАТАСТРОФІЧНОГО стану так званого духовного життя в УГКЦ. СКАЖУ НАЙВАЖЛИВІШЕ: ПРОВІД(КУРІЯ ГЛАВИ І ЄПАРХІАЛЬНІ УПРАВЛІННЯ) хвилюють тільки фінансові потоки... А для ПІАРУ: прощі, реколекції, місії і звіти про КІЛЬКІСТЬ ХРЕЩЕНИХ, ПОВІНЧАНИХ, ПОХОРОНЕНИХ... А ЧИСЛО УЗАЛЕЖНЕНИХ, РОЗЛУЧЕНИХ і т.д. СТІМКО РОСТЕТ І НА ТЕРЕНАХ ЗАХ.УКРАЇНИ, ДЕ ВЕРХОВОДИТЬ УГКЦ. ІНФОРМАЦІЯ З ПЕРШИХ УСТ...ВІД ПРАВДИВОГО СЛУЖИТЕЛЯ ОДНІЄЇ З КУРІЙ УГКЦ...

  • velovs@ukr.net | 20 April 2018, 19:48
   comment comment

   Шановний п. Валентине, скажу так - свій особистий досвід. ------ Ряд років тому я був досить тісно пов'язаний з деякими структурами УГКЦ. У т. ч. навіть входив до, по суті, привілейованого числа (гурту) мирян, особливо наближених до вищого церковного керівництва. Так, дійсно: якраз ТОДІ я направду мав деякі ІЛЮЗІЇ стосовно УГКЦ. Точніше: розглядав її як певну еклезіальну платформу - такий собі "екуменічний" посередник-місток поміж східним і західним християнством, на базі якої, як я в тогочасі вважав, і має будуватися (відновлюватися) єдність різнобарвного Христового Божого народу в Україні. -------- Одначе з плином часу я уважніше придивився до її життя-буття, а особливо зрозумів правдиву - суто кар'єристсько-пихату сутність деяких адептів того мирянского гурту, на який в тому часі - дуже короткозоро й безвідповідально - спиралася провідна верхівка УГКЦ... І тоді я дав, як кажуть, "задній хід" і дистанціювався від них... ---------- Коротше кажучи, нинішня УГКЦ - це насправді доволі неоднозначне і навіть дещо суперечливе явище в сучасному українському християнстві. Є там усіляке і різне: як, безумовно, позитивне й світле, так і не дуже... ----------- А от щодо відновлення його, вітчизняного християнства, єдності, то вона творитиметься - і ВЖЕ твориться - передусім, ЗНИЗУ: на базі СПІЛЬНИХ практичних дій і вчинків. І тут, як я гадаю, своє вагоме і значуще слово мають сказати (і вже наразі кажуть!), насамперед і особливо, саме ті християнські спільноти, рухи і служіння, члени яких, будучи охрещені в Святому Дусі, благодатно, успішно й ефективно діють у дарах і плодах духовних...

  • velovs@ukr.net | 20 April 2018, 20:14
   comment comment

   Крім того, я уважно й ретельно поглянув на ті - деякі відомі теологічні догмати, що їх верхівка Католицької Церкви - ексклюзивно-однобічно - ухвалила й затвердила вже після Великої схизми 1054 р. В т. ч. і деякі порівняно недавні. І з якими всіма - "автоматом" - мала погодитися та частина історичної Київської Церкви, що внаслідок Берестейської унії 1596 р. опинилася в підпорядкуванні Римського папського престолу. Тобто сучасна УГКЦ. ------- Так от: не стану тут їх детально аналізувати й критикувати. Скажу лише одне: як я бачу, вони, ті догмати, по суті, НЕ МАЮТЬ під собою якогось біблійно-євангельського підґрунтя й, відповідно, НЕ БАЗУЮТЬСЯ на віровченні та ухвалах СЕМИ Вселенських Соборів (тоді ще) єдиної Христової Церкви Сходу і Заходу І тисячоліття.

 • Николай Григорьев_ | 20 April 2018, 11:23
  comment comment

  RISU зачем сокращать текст, ведь тема о щедрых дарах не менее актуальна для тех кто говорит о истории Киевской митрополии.Так что извольте: "Конечно, мы слышали в последнее время и о переговорах президента Украины Порошенко с патриархом Константинопольским Варфоломеем. Мы слышали о разного рода инициативах со стороны раскольников, о поездках на Фанар. Мы слышали о богатых дарах, которые привозились туда... Все это нам известно, так же как и многое другое, что я не хотел бы сейчас оглашать. Но мы слышали на протяжении многих лет очень твердую позицию Константинопольского патриарха, который всегда говорил о том, что единственным главой канонической Украинской православной церкви он признает Блаженнейшего митрополита Онуфрия. А каноническая Украинская православная церковь не имеет намерения разрывать отношения с Русской православной церковью.".

  • В. Ясеневий | 20 April 2018, 11:34
   comment comment

   ДАРАГОЙ, ГОСПОДИН НИКОЛАЙ. ДА БУДЕТ ВАМ ИЗВЕСТНО, ДА БУДЕТ... КАЖДЫЙ РАЗ(!!!), КОГДА ПРИЕЗЖАЛИ НА АФОН ИЛИ ГДЕ-ТО НА ЗАПАДЕ, ИЕРАРХИ УПЦ КП И УАПЦ И СВЯЩЕННИКИ ЭТИХ ЦЕРКОВ, В С Е Г Д А СОГЛАСНО МЕСНЫХ АРХИЕРЕЕВ, А ИНОГДА И ВМЕСТЕ С НИМИ С Л У Ж И Л И СВ. ЛИТУРГИИ И ВМЕСТЕ ПРИЧАЩАЛИСЬ...ЖАЛЬ, КОНЕЧНО , ЧТО НЕ ПРОСИЛИ БЛАГОСЛОВЕНИЯ В ИЕРАРХОВ РПЦ. У НИХ ВСЕ НА НАИВЫСШЕМ УРОВНЕ ПО НАИПРАВОСЛАВНЕЙШИМ КАНОНАМ. ТАК. ЧТО ДАЖЕ И СИЛЫ НЕБЕСНЫЕ ПРЕД НИМИ БЕЗСИЛЬНЫ...

 • Aquinatus | 20 April 2018, 10:39
  comment comment

  Якщо вже і казати про київську церкву, то базою для цього може бути лише УГКЦ, а ніяк штучно створена упц кп. УГКЦ і є та колишня Церква Київської митрополії. Але для цього самі греко-католики мають повернутися до Вселенського патріарха, звідки вони колись і пішли...

  • velovs@ukr.net | 20 April 2018, 11:07
   comment comment

   А ось це - про УГКЦ як "базу" колишньої Київської митрополії - вже досить цікава думка... ------- Хоча, з іншого боку, відновлення єдності історичного києво-руського та, загалом, усього сучасного різнобарвного християнства в Україні - це промисел і СУВЕРЕННА дія Божого Святого Духа!!! І тут Він, напевно, буде діяти - й, до речі, ВЖЕ конкретно діє! - не узгоджуючи Свій відповідний план-замисел і не питаючи НІ В КОГО дозволу: з людей! Навіть у глави Ватикану та в Константинопольського чи Московського патріархів... :-)

 • Aquinatus | 20 April 2018, 10:34
  comment comment

  Філарет має піти на пенсію, а потім може вже буде якись діалог. Навіщо він взагалі носить на голові клобук руських патріархів, коли він насамперед свідоміт, а потім вже християнин?! Ми спочатку маємо бути християнами, а потім вже українцями, а інакше ми погани в овечій шкірі. Принцип автокефалії взагалі треба аннулювати - у церковному праві взагалі такого терміну не має, а є термін - "автономія". Має бути один перший серед рівних - PRIMUS INTER PARES.

  • velovs@ukr.net | 20 April 2018, 10:49
   comment comment

   А навіщо таке - по суті, ШТУЧНЕ й НАДУМАНЕ - протиставлення: "Ми спочатку маємо бути християнами, а потім вже українцями, а інакше ми погани в овечій шкірі"?! ----- Ну що ж: подібне (де-факто) ПРИНИЖЕННЯ і ЗНЕВАГА національної гідності - і якраз людей саме НЕРОСІЙСЬКОГО етнопоходження - досить улюблена практика імперсько-шовіністських московських ксенофобів-великодержавців і чорносотенців... -------- Ну і зараз, вочевидь, і слід - у зв'язку з відомими обставинами - очікувати на величезну активізацію запекло-антиукраїнської діяльності прокремлівських тролів-провокаторів. І що, власне, тут уже наочно і спостерігаємо!.. :-)

 • velovs@ukr.net | 20 April 2018, 10:29
  comment comment

  "Вся концепція створення єдиної помісної Церкви в Україні, відокремленої від Російської Православної Церкви, базується на тезі про те, що в незалежній державі повинна бути незалежна Церква. Якби ми діяли за цим принципом, тоді б, наприклад, Олександрійську Церкву треба було б поділити на п'ятдесят з гаком частин, оскільки вона обіймає всю Африку, а в Африці більше п'ятдесяти держав, Антіохійську Церкву треба було б поділити на кілька частин, Єрусалимську - теж на кілька, і так далі. Такі плани і такі ідеї вигідні тільки ворогам Церкви», - каже Іларіон." ----------- Тут шановний митрополит Іларіон явно ЛУКАВИТЬ. А тому йому, напевно, варто було би нагадати той - добре знаний історичний факт, що церковні структури на теренах Московії, тобто, переважно, угро-фінських земель, а затим і золотоординських обширів (= сучасної Росії), утворилися якраз унаслідок місійної діяльності там Київської митрополії. І які, природно, досить довгий час були її невід'ємною частиною. ---- Разом з тим, коли пізніше утворилася й утвердилася самостійна Московська держава, то 1448 р. ці її еклезіальні складові - причому, в ОДНОСТОРОННЬОМУ порядку - оголосили про своє відділення від Київської митрополії. І, до речі, ще 141 рік Московська Церква чекала на офіційне визнання Царгородом 1589 р. цієї своєї автокефалії. І яке, як відомо, було здобуто, м'яко кажучи, не в надто "канонічний" спосіб... :-) --------- Іншими словами, саме ЦЕЙ постулат, "що в незалежній державі повинна бути незалежна Церква", і був покладений в основу і використаний при утвердженні незалежності Московської Церкви!!! --------- Ну а щодо приєднання Київської митрополії до складу Московської Церкви, то воно відбулося вже 1686 р. і теж - за досить відомих обставин... :-)

 • Aquinatus | 20 April 2018, 10:27
  comment comment

  Такої інституції як упц кп у світовому Православ'ї не існує. Не має предмету, не має розмови. Патріарх Варфоломій знає собі ціну, тому не може собі дозволити вести с Філарета діалог на рівних. Філарет для нього поки-що ніхто, м'яко кажучи. Філарета навіть на прийом до Вселенського патріарха не пускають, не кажучи вже про Vatican...

Сan leave comments only to registered visitors Еnter

Last comments

 • Slava43 | 12 August 2020, 15:35

  Закони, правила та угоди впрводжують щоби запобігти непорозумінням. Однак все в руках парафіян або завойовника як потвердила історія. Кажім, в Німеччині цілий ряд сіл та містечок були

 • bopa | 8 June 2020, 11:43

  То перераховані факти ви називаєте "фантазиями и ночными кошмарами"? Чому викладену інформацію ви "Очередная статья нижайшего интеллектуального уровня"? У вас

 • Slava43 | 4 June 2020, 13:46

  Це жодна агітація. На Буковині казали :»Мойше герехт, Сури герехт».

 • Slava43 | 4 June 2020, 13:39

  За часів союза, УПЦ підлягала моіковському патріярхату, примусово. Від незалежності УПЦ старалась отримати незалежність від Москви. Тепер, коли Україна має ТОМОС та незалежність то Лавру потрібно

 • Стефан | 2 June 2020, 15:54

  Последние события показали глубокий кризис РПЦ МП, где только отдельные редкие священнослужители твёрдо исповедуют Православную Веру, как схиигумен отец Сергий Романов, которого сейчас травят

Most Popular Articles month