Metropolitan Makariy (Maletych): unification council may fail to occur

16 June 2015, 10:45 | Inter-Orthodox relations | 11 |   | Code for Blog |  | 

ArticleImages_55601_Makarij_ofic.gif-5.gifUAOC Primate Makariy (Maletych) suggests that the announced unification with the Kyiv Patriarchate may fail to occur. The reason is that the UOC-KP, as Metropolitan Makariy claims, does not agree that a combined name of the church shall include the word ‘autocephalous’. The UAOC, in turn, disagrees with the principle of representative delegates to the unification council, whereby theirclergymen will have fewer votes.

UAOC Primate Makariy (Maletych) was reported as saying this in an interview with Liga Business Inform.

“Now the UAOC demands are quite moderate:making a combined name of the Ukrainian Autocephalous Orthodox Church-Kyiv Patriarchate and leaving all bishops in their place, and then we’ll see. It would be a real step towards the establishment of a local church, a step to unification. But that is not going to happen,” he said.

“It is not going to happen, as patriarch Filaret has already stated in an interview, there will be no combined name. He wants to retain their name –the Ukrainian Orthodox Church - Kyiv Patriarchate, while we are just to join. Last week a joint commission agreed that the final decision would be madeat the unification council on September14. If the representation at the Council were 50 to 50, there would be no questions. However, if it isthe proportion suggested, based on parishes, they will be four hundred and we will be two hundred. What kind of decision will it be?” the hierarch continues.

Metropolitan Makariy says that now, in the follow-up of this Patriarch Filaret’s interview, the Ukrainian Autocephalous Orthodox Church will hold a new diocesan meeting.

"If the majority of priests and parishioners take part in them and say they are ready to unite even under such Filaret’s conditions, on the basis of quota –be it so... If the diocesan council decide bymajority vote not to support such a quota, it may fail to happen,” the clergyman said.

“Negotiations on a combined title will continue. I was ready for this. In Lviv, Rivne, Volyn regions I offered to answer three questions at the meeting. Would you agree to unite with the UOC-KP? Everyone said yes. Do you agree, as it as originally proposed and the government supported that the Kyiv Patriarchate will be the official name and the Ukrainian Autocephalous Orthodox Church will be the unofficial one? No one supported. Do you agree to combine names? Everyone said yes, both at deanery and diocesan meetings,”UAOC Primate says.

Система Orphus
Rating
0
0
11comments count

comments

add comments 
 • Arxidiakon | 10 July 2015, 12:48
  comment comment

  Хахах))) Звісно РПЦ винна що не сталось обєднання. Вот що-що а ми Українці завжди любимо знаходити крайніх. І звісно ж всі вибілюють Михайла Антоновича. У 2008 він не захотів жертвовати кукулем заради обєднання і ніколи ним не пожертвує бо Українська Церква для нього це місце де він самореалізовується виключно як "Я"-центр а не я-інструмент Божий. Все провалилось тому що саме КП не пішло на поступки а від УАПЦ жадали взагалі розчинення в собі після обєднання точніше приєднання

 • незалежний | 10 July 2015, 09:23
  comment comment

  Ви мабуть забули що в 2008 році Вселенський патріарх вже приздив до України що би взяти під свій омофор і хто тоді став на заваді Філарет один бо Йому треба було щось з того мати а тепер великий патріот за об'єднання ще раніше в 89 - 90 роках Філарет казав я в розкол не пойду а потім наколотив скрізь і в Болгарії і в Греції і в Грузії і в Америці яка з православних Церкав Його визнає? А подав він прохання на зняття анафеми до Вселенського патріарха? Одні лиш амбіції ось то я. До речі на зустрічі випускників Московської духовної семинарії Блаженної пам'яті Митрополиту Мефодію казали - бережіть Філарета бо поки буде Філарет в Україні помісної Церкви не буде.

 • Linda Knox | 23 June 2015, 18:34
  comment comment

  Історія УАПЦ сягає 1910-их років. “Після революції 1917 року в Росії, національно-визвольний рух, що охопив Україну, заявив про себе на повний голос і в церковному житті. У другій половині 1917 РОКУ у КИЄВІ була створена Всеукраїнська Церковна Рада, що складалася з духовенства та мирян… Головою ВПЦР був обраний архієпископ Олексій Дородніцин. Раніше (в середині 1917 року), владика Олексій видав перший молитовник українською мовою. До ради також увійшли протоієреї Василь Липківський, Олександр Маричів та інші визначні духовні та світські особистості. ВОНА СТАВИЛА СОБІ ЗА МЕТУ СТВОРЕННЯ УКРАЇНСЬКОЇ АВТОКЕФАЛЬНОЇ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ. Але швидкому вирішенню цих питань заважала, [як й тепер] політична нестабільність в Україні та більшовицька [Російська]агресія ... так і те, що майже вся православна ієрархія складалась з етнічних росіян, які зайняли антиукраїнську позицію…. 14-30 жовтня 1921 року в КИЄВІ і відбувся Перший Всеукраїнський Церковний Собор, що підтвердив автокефалію УАПЦ, проголошену Всеукраїнською Православною Церковною Радою 5 травня, і вписав її до канонів УАПЦ, як одну з головних засад: «Українська Православна Церква є автокефальною, ніякому духовному урядові інших Православних Церков не підлегла, і сама порядкує своїм духовним життям за провідництвом Святого Духа.» (Загляньте у ВІКІ.

 • В. Ясеневий | 21 June 2015, 17:36
  comment comment

  Скоріше за все, що об'єднання не буде, бо проти нього РПЦ. Лякає нерозуміння (а може, це їхня позиція?), що заради порятунку нації і держави єпископи УАПЦ мали б пожертвувати всім, якщо вважають себе українцями і взагалі віруючими пастирями. Ну що можна сказати на свідчення більшості священиків УАПЦ Івано-Франківської єпархії, які просили митр. Андрія (Абрамчука) поєднатися з УПЦ КП, на він постійно (!) відповідає: "Йдіть собі, куди хочете, а мені вистачить і катедри"... (!!!) Як свідчить в своїх доповідях, коментарях єп. Адріан (Кулик), УАПЦ не є Церквою, бо в ній немає єдиної структури адміністрування, підпорядкування і т.д. Тут кожен єпископ сам про себе (!), бо тут панує "дух козацької вольності". Раджу прочитати коментарі єп. Адріана, зокрема цей: http://risu.org.ua/ua/index/expert_thought/comments/55533/ А ще пропоную прочитати мої думки щодо (не)об'єднання, які були опубліковані ще 2013 р.: http://www.gazeta.lviv.ua/life/2013/11/13/18125 Дуже дивує і лякає: невже ієрархи УАПЦ не бачать і не розуміють катастрофічного стану нашого народу і держави??? А об'єднання могло б врятувати їх!

 • b111 | 17 June 2015, 10:52
  comment comment

  Напевно гундяй дуже хорошу суму запропонував через новинського. А відмовитись, ой як важко... Свого часу Мефодій тоже об*єднувався через якщо...

 • Ігор Мицько | 16 June 2015, 16:13
  comment comment

  Наступним важливим аргументом, щоб не об"єдуватися, буде глобальне питання з яких літер писати (малих чи великих) друге і третє слово в назві. Чому просто не сказати: "Не можу цього зробити, бо на мене мають у Москві компромат. І я при об"єднанні не зможу мати навіть найгіршу парохію".

  • Михаил | 17 June 2015, 10:48
   comment comment

   Причем здесь компромат? Просто связываться с Денисенко никто не хочет. Все слишком хорошо знают способности и проделки этого "патриарха". Злейшему врагу не пожелаешь иметь такого друга, как Денисенко. Как я и предсказывал, если они объединяться, то потом перегрызутся. Оказалось, что грызться начали даже раньше.

Сan leave comments only to registered visitors Еnter

Last comments

 • Slava43 | 12 August 2020, 15:35

  Закони, правила та угоди впрводжують щоби запобігти непорозумінням. Однак все в руках парафіян або завойовника як потвердила історія. Кажім, в Німеччині цілий ряд сіл та містечок були

 • bopa | 8 June 2020, 11:43

  То перераховані факти ви називаєте "фантазиями и ночными кошмарами"? Чому викладену інформацію ви "Очередная статья нижайшего интеллектуального уровня"? У вас

 • Slava43 | 4 June 2020, 13:46

  Це жодна агітація. На Буковині казали :»Мойше герехт, Сури герехт».

 • Slava43 | 4 June 2020, 13:39

  За часів союза, УПЦ підлягала моіковському патріярхату, примусово. Від незалежності УПЦ старалась отримати незалежність від Москви. Тепер, коли Україна має ТОМОС та незалежність то Лавру потрібно

 • Стефан | 2 June 2020, 15:54

  Последние события показали глубокий кризис РПЦ МП, где только отдельные редкие священнослужители твёрдо исповедуют Православную Веру, как схиигумен отец Сергий Романов, которого сейчас травят

Most Popular Articles month