Relations Between Kyiv and Moscow Patriarchates Deteriorate

24 April 2012, 11:37 | Interchurch relations | 8 |   | Code for Blog |  | 

Fi.jpgPatriarch Filaret of the Ukrainian Orthodox Church-Kyivan Patriarchate (UOC-KP) stated under the new regime, attempts are being made to seize churches of the UOC-KP. According to the primate, there are increasingly more cases of church buildings being transfered to the Moscow Patriarchate.

“In the Rivne region, they began to invite people and campaign for the transfer to the Moscow Patriarchate. In Odesa, the Secretary of the Press Service of Metropolitan Volodymyr stated that it is necessary to liquidate the Kyivan Patriarchate. We built a church in Makariv with the money of the Kyivan Patriarchate. And they re-registered the church as one belonging to the Moscow Patriarchate,” the patriarch said, reported Segodnya.ua.

A similar story with Yahotyn. The Cathedral of the Holy Trinity has become a stumbling block. In the 1800s it was built by Hetman Kyrylo Rozumovskyi, in the 1930s, the Communists destroyed it and in 1994 the state began to restore it and on March 29, 2012, the unfinished cathedral was transferred to the books of the local authorities. ”We not only consecrated the site but we also contributed funds for the restoration of the church, and now, the Moscow Patriarchate wants to seize it. And the authorities of Yahotyn wanted to transfer the church to them last week,” complained Patriarch Filaret.

Representatives of the UOC-MP state that it is not so. “No one was going to transfer anything to us. The cathedral was restored as an architectural monument, as a museum. To be able to serve services there, it is necessary to rebuild its interior. Adherents of Filaret are now making approaches to the cathedral. On April 7, on the Annunciation Day, they conducted a meeting in the territory of the church.”

Representatives of the UOC-MP state that they do not drag anyone to their church and do not use assistance of the authorities, reported UNIAN.

Система Orphus
Rating
0
0
8comments count

comments

add comments 
 • Volodumur_ | 30 April 2012, 03:01
  comment comment

  По храмах, лаврах - має бути місцевий референдум. Це смішно коли наприклад Почаїв в 2003 віддали тій конфесії підтримка якої на тернопіллі - нуль. Воля вірян - тоді й не буде ніяких конфліктів.

  • deserving | 30 April 2012, 17:19
   comment comment

   Ну нема на те ради, який піп така й парафія. Які керівники такай держава з її внутрішньою та зовнішнньою політикою. А хіба можуть інакше чинити колишні голови обкомів та їхні синки - вчорашні намісники окупаційної адміністрації.

 • Валерій | 24 April 2012, 16:47
  comment comment

  У Вас, пане deserving відчувається неабиякий інтелект, але логіка, вибачайте, витонченно збоченська. До чого тут Переясловська рада?! До чого взагалі тут Москва до України? УПЦ КП самопроголошена організація, і жодного відношення до захоплених у УПЦ храмів не мала. А Ви б краще пошукали в неті, як М.Денисенко у часи свого митрополицтва у РПЦ боровся з українською афтокефальною церквою, та як зневажливо висловлювався про українську мову. Точніше за мову її взагалі не визнавав.

  • deserving | 24 April 2012, 18:33
   comment comment

   Пане Валерію, я категорично відкидаю зикиди стовно, як Ви висловлюєтесь "витонченно збоченської" логіки, яку, я мовляв демонструю. Скажу Вам щиро, що Москва і Переяславська рада тут настільки близька і нерозривна, як фізичні страждання і занепад духовности українського народу від окупації Московією України. Ваш справедливий осуд давніх українофобських випадів Філарета та захоплення московськими царями для мене є великою і незглибимою загадкою. Це все одно, що сповідувати твердження про абсолютну квадратність кола. Це є дуже великим психологічним ребусом для дипломованих та авторитентних психоаналітиків. Власне, та моральна катастрофа і безбожництво сучасних українців настільки глибокі і виразно чіткі у своєму московському корінні, що не потребує якогось серйозного доведення. Це абсолютно очевидний і доконаний факт. Уїдливі пасажі про кацапів, що колись писав Гоголь тепер стосується, якщо не кожного з нас, то напевно більшости наших близьких та родичів. Це неробство та алкоголізм, брехливість, зажерливість та обмеженість, невігластво,зневага до святого таїнства шлюбу та материнства, врешті так дешево оспіваний псевдонауковцями брутальний русскій мат. Русскій мат, що оспівує сексуальний глум і зневагу матері є звичним явищем нашого сьогодення і є тією ганьбою, і тим неусвідомленим дияволопоклонінням, якого ми маємо позбутися і який, нажаль нас ставить з московитами на один щабель "гідности".

 • Валерій | 24 April 2012, 13:15
  comment comment

  Пан Денисенко такий смішний! Так і хочеться сказати про чиюсь корову, яка б мичала. А сам він володарює чи не у Володимирському соборі, побудованому царською сім"єю? І який взагалі у нього відсоток храмів, відібраних в 1991 році у УПЦ? Мабуть так, з 90%.

  • deserving | 24 April 2012, 14:12
   comment comment

   Смію зазначити, що так звана царська сім"я, була правонаслідником того Московського царства, що брутально порушила статті Переяславської угоди і є порушниками присяги і міжнародного договору. Вони по суті анексували руську землю, себто Україну і ніяким чином, тепер, не можуть претендувати на Україну, або її часточку у вигляді церкви та храмів. Злодій і крадій не має ніякого морального права заявляти права на крадене, бо є злодієм. Такий принцим не може бути визначальним, бо є законом поширення зла і є не прийнятним ні з якого боку. Щодо персони патріярха Філарета і його вельми складну долю, зазначу, що Київська церква, або її частина не починалася з Філарета і ним не закінчиться. Отже, якби Ви пане, Валерій не так всеохопно були сповнені політичною опінією, то б Ви так бурхливо не реагували на персону блаженійшого. В принципі, для таких, як Ви - Москва є першоджерелом вього сущого і на жаль не Ви такий один. Власне, нема на те ради.....

Сan leave comments only to registered visitors Еnter

Latest news

Last comments

 • velovs@ukr.net | 18 October 2019, 10:08

  Р. S. Й, між іншим, в незалежній Україні цей (де-факто) людиноненависницький - заздрісно-братовбивчий і самогубний "дух Каїна" (він же - дітовбивчий "дух Тараса Бульби"), в т. ч.

 • velovs@ukr.net | 18 October 2019, 08:57

  Оккупанты уже давно отказались от "марксистско-ленинской идеологии", на смену которой пришла мифология т. наз. "русского мира". -------- Что же касается "губителей душ

 • Стефан | 17 October 2019, 21:11

  Охотное впрягание называющих себя христианами в гнилую партийно-политическую повозку марксистско-ленинской идеологии оккупантов, диверсантов и сепаратистов, действующих против верующего украинского

 • Стефан | 17 October 2019, 20:42

  Признать очевидное, самостоятельность Православной Церкви Украины (ПЦУ), это не доблесть, а честный, благородный поступок, но отрицать, противодействовать верным служителям Господа Бога Иисуса

 • EksTRIM | 17 October 2019, 19:51

  Та не деяким, тільки одному кирюші ПЦУ, як кістка посеред горла, кісточок стає все більше , може скоро подавиться....

Most Popular Articles month