Institute of Philosophy of the National Academy of Sciences of Ukraine: Once Tomos is granted, we are to receive myrrh from Constantinople, not from Moscow

6 November 2018, 08:51 | Religion and society | 6 |   | Code for Blog |  | 

Once the Tomos is granted, the Ukrainian Church will return to the fold of its Mother Church. This document will also outline what possibilities it will bring. But already now it is possible to tell exactly that even such elementary thing as the myrrh can be obtained from Constantinople, and not from Moscow.

Ludmyla Fylypovych, Chair of the Department of History of Religions and Practical Religious Studies at the Institute of Philosophy of the National Academy of Sciences of Ukraine, said this on ZIK TV channel.

“We are returning to the fold of our maternal Church. And the Tomos will stipulate what it means. In particular, this is a great opportunity to establish ties with the Universal Orthodox Church, as well as to receive confirmation or a blessing to hold certain offices not from Moscow, but from Constantinople,” the religious expert commented.

She stressed that even the myrrh Ukrainian Church would also be able to receive from Constantinople.

“The Tomos will revive our historical memory. After all, we had been under the omophorion of the Patriarch of Constantinople for seven centuries, and in the past three centuries we saw nothing but oppression. Therefore, it seems to me that we will breathe the air of freedom. Moreover, the current Patriarch of Constantinople is a modern European person with a broad worldview. He is abreast of the times. That is why Ukrainians are opening new perspectives in the Orthodox and Christian world,” said Fylypovych.

As it was reported, on October 11, the Synod of the Ecumenical Patriarchate decided to grant the Tomos of autocephaly to the Orthodox Church in Ukraine. Now a Council shall be convened to bring together the bishops of the UOC-Kyiv Patriarchate, Ukrainian Autocephalous Orthodox Church, and the UOC-Moscow Patriarchate, who appealed to the Ecumenical Patriarch with a request to grant the Tomos.

Система Orphus
Rating
0
0
6comments count

comments

add comments 
 • Тетяна Євсєєва | 7 November 2018, 16:22
  comment comment

  Радше з отриманням Томосу Українська церква матиме можливість стати рівноправним членом у Повноті православ'я. Отримання св. мира від Константинополя буде ознакою офіційного визнання і молитовного спілкування. Адже правом мироваріння Київські митрополити користувалися віддавна, ще від часів падіння Візантійської імперії. До поділу Київської митрополії на дві юрисдикції вони мали обов'язок дарувати виготовлене у Києві миро усім єпархіям, що перебували в їхній юрисдикції. Це до речі, цікава проблема. В церковній історіографії якось вона неясно висвітлена, особливо у частині перекладу грамоти про надання митрополитові Московському статусу патріарха. Москва свого часу була позбавляла Київ права мироваріння, але згодом мусила його повернути.

  • velovs@ukr.net | 7 November 2018, 17:35
   comment comment

   Дай то, Боже, аби оце "мироваріння" було найбільшою проблемою України та її Божого люду... :)

 • слово України | 6 November 2018, 22:27
  comment comment

  КП - варило миро в 1998 і 2014 роках. язичники МП отримують миро з "царства антихриста" (за визначенням К.Валішевського, М.Булгакова, моск-священика Якова Кротова). А хто така Людмила Филипович, що зараз маститься москальским, а буде - константинопольським. Отакі у нас посадовці, з вулиці набрані

 • velovs@ukr.net | 6 November 2018, 09:44
  comment comment

  Досить дивні і навіть, за зиістом, примітивно-смішні (як то, скажімо, про можливість отримувати "миро" саме з Константинополя тощо) аргументи наводить тут шановна п. Филипович! ----------- А от це її твердження, що "українцям відкриваються нові перспективи в православному та християнському світі", – це, взагалі, своєрідний "ШЕДЕВР" її персонального "релігієзнавства". Тобто вона, по суті, стверджує, що сучасний ПРАВОСЛАВНИЙ світ - це не зовсім теж саме, що і ХРИСТИЯНСЬКИЙ (!) Хоча, з іншого боку, це нині - певною мірою - саме так направду і є... На превеликий жаль...

  • velovs@ukr.net | 6 November 2018, 11:18
   comment comment

   Разом з тим. Як виглядає, оце: очікуване - повне й остаточне унезалежнення православ'я в Україні від еклезіальної влади й негативно-деструктивного впливу ультраконсервативного - імперсько-шовіністського "ІІІ Риму" має принести свої і явно ПОЗИТИВНІ й ОЗДОРОВЧІ плоди і звершення. Тобто все це зможе - в Божій повноті і благодаті - відродити й відновити відомий давній ДУХОВНИЙ статус ХРИСТИЯНСЬКОГО Києва: і саме як святого і славного Господнього ІІ Єрусалима! ---------------- Іншими словами, якраз відтоді ЄВРОПЕЙСЬКЕ християнство - направду натхненне, відновлене і проваджене Святим Божим Духом - ЗНОВУ зможе вільно й благословенно, як про це образно казав св. Папа Іван Павло ІІ, "дихати" цими ОБОМА своїми "легенями" - західною і східною!!! -------------- Й тоді, починаючи і надихаючись саме з різнолико-християнських Києва і України, духовно-ментально та морально-етично неодмінно мають - принаймні, досить значною і відчутною мірою - відродитися і зцілитися не лише, зокрема, Західна й Центральна Європа. А й, скажімо, й ті величезні, воістину гігантські терени на Північ і особливо на Схід від них, що завше - вже майже ТИСЯЧУ років - були і (ще подосі) є традиційними МІСІЙНИМИ просторами для києво-українського християнства!

  • velovs@ukr.net | 6 November 2018, 11:19
   comment comment

   І якраз тоді, як пророче обіцяв Сам Син Божий, нарешті, "скінчаться часи язичників" (Лк.21:24). Себто до Божого "спасіння" - по всьому світу - остаточно "ввійде повна кількість язичників", разом з якими й "увесь Ізраїль спасеться" (Рим.11:11,25,26). "І тоді з'явиться знамення Сина Людського на небі; і заплачуть всі племена землі і побачать Сина Людського, Який гряде на хмарах небесних з силою і славою великою. І пошле ангелів Своїх з сурмою гучною; і зберуть [вони цих - спасенних і] обраних Його [дітей Божих] від чотирьох вітрів, від краю неба до кінця їх" (Мт.24:30,31). "Амінь. Так, гряди, Господи Ісусе!" (Одкр.22:20). :)

Сan leave comments only to registered visitors Еnter

Last comments

 • admin | 18 June 2019, 14:09

  Якщо хтось має очі, то бачить звідки інформація. Навчіться чітко і без емоцій аналізувати інформацію та сприймати її. Сперечатися чи пояснювати таким неадекватам щось - це себе не поважати.

 • barni | 16 June 2019, 11:22

  Щодо народження в лісі: здорові батьки, чиста незаймана природа - здорова дитина. А народженим від алкоголіків та сигоретних наркоманів, якими "частує" своїх вірних патріарх, якому

 • Михаил | 15 June 2019, 23:28

  Для тех, кто в лесу родился, на пень Богу молился, объясняю. Если бы Варфоломей собрал всеправославное совещание с одной повесткой - независимость УПЦ, пригласил бы туда Порошенко, богословов,

 • barni | 15 June 2019, 17:13

  Пане "Михайле" (чому в лапках, я вже писав - феесбешно-гундяєвський бультерьер ко кликухе "Михаил"). 1. Владика Філарет - біль і гордість Української Православної церкви

 • bopa | 15 June 2019, 12:17

  Поки що з "будут просто хохотать и показывать на него пальцем" з Вас через відсутність християнської поваги і любові у дописах.

Most Popular Articles month