Russia to become Muscovy without Ukrainian Church, Marynovych believes

23 November 2016, 11:50 | Religion and policy | 28 |   | Code for Blog |  | 

DSC_0031.jpg-ssss.jpgIf Patriarch Kirill fails to keep hold of the Ukrainian Orthodox Church, Russia will turn into Muscovy. Myroslav Marynovych, vice-rector of the Ukrainian Catholic University in Lviv was reported as saying this by Gazeta.ua.

“Russia’s imperial structure is based on the conviction that Kyiv is the epicenter of its origin and must therefore belong to Russia. Otherwise, the latter will hang in the air, will become an ulus or the Kazan Khanate. Moscow cannot let Kyiv become independent in ecclesiastical aspect. All the Kremlin’s claims that they will not let this happen have become ridiculous. No one is able to curb the course of history. And the course of history is the rise of the capital of Ukraine and the recent decline of Moscow. Everything gets into its places,” he said.

Christian Kyiv will continue to revive and restore its power, Vice-rector of UCU is confident.

“Eventually, Constantinople will recognize autocephaly of the Ukrainian Church. Meanwhile, it eschews doing so. Ukraine is in a transition situation. The Ukrainian Orthodox Church is experiencing dramatic changes and they are not over. The process will be continuing in the future inside the Ukrainian Orthodox Church, Ukrainian Greek Catholic Church but will gradually boost the unity of the historical Kyivan Church. What form it will take is hard to imagine, but it all comes to this. But the two trends will always persist: some Church claims their monopoly, another church will be trying to drag the blanket. On the other hand, the spirit of unity will intensify because it is present among the people. The people of ancient Kyiv did not want hatred, they were tired of it. The ones who admire Muscovy will leave the historical arena,” Myroslav Marynovych said.

Ukrainian government should clearly state that it does not just oppose the autocephalous Ukrainian Orthodox Church, but supports this idea. It will not be regarded as interference in the affairs of the Church, human rights activist believes.

“The unified local church can be created in 5 years and in 50 years. It all depends on the faithful,” Marynovych said.

As reported, on Monday, November 21, at a ceremonial act in the Cathedral of Christ the Savior on the occasion of his 70th anniversary, Patriarch Kirill said that the Russian Orthodox Church (ROC) would never agree to the independence of the Ukrainian Church from the Moscow Patriarchate.

Система Orphus
Rating
1
0
28comments count

comments

add comments 
 • Алек Червоний | 3 February 2017, 19:36
  comment comment

  РОСІЙСЬКІ ВІЙСЬКА НА УКРАЇНІ Російські війська давно знаходяться на Україні і не тільки чекають, а вибирають слушні моменти для дестабілізації суспільної ситуації в нашій державі. Якщо хтось в цьому сумнівається, то нехай подивиться на енергійні спортивні морди молодих священників в церквах РПЦ МП на Україні. Ця спортивна православна молодь військового віку, не зовсім православно грамотна, але як використовувати зброю, вона точно знає і уміє. Хтось може дорікнути, звідкіля відомо, що ця молодь при храмах РПЦ православно неграмотна? А ви подивіться по блогах, як поздоровляють на Донбасі російські бойовики один одного з православними святами - обсмієтесь! На Різдво Христове вони писали "Христос воскрес", а дехто додумався навіть поздоровляти з Паскою! Та і навіщо їм знати той закон православний, коли треба всього лишень походити на молебнах з великою мискою і зібрати пожертви з мирян! Навіть з цього повідомлення видно, що священники РПЦ МП є шпигунами МП і ФСБ на території України і постійно посилають повідомлення в свій московський штаб. Навіщо нам на Україні ці шпигуни? Для активізації шпигунської і підривної діяльності Росія направляє в церкви на Україну військових кураторів і саме вони є фактичними керівниками над православними священниками РПЦ МП на Україні. Що ще точно відомо з повідомлень московської патріархії, ФСБ, Армія і Російський Патріархат постійно проводять спільні навчання і семінари, на яких узгоджують свої дії по Україні. У пресі неодноразово з'являлись повідомлення про участь в військових нарадах вищого сановника РПЦ МП - патріарха Кирила і його митрополитів. А хоч хто задумався - як вони могли потрапити на військову нараду, де розмова йшла про питання військової стратегії і тактики. Оскільки неодноразово повідомлялось, що патріарх Кирило Гундяєв - Михайлов був співробітником ФСБ, давйте подумаємо, яке у нього може бути військове звання? Оскільки він керує всим євроазійським православним світом, то у нього військове звання не менше генерала, а у його митрополитів звання не менше полковника. Ось тоді і стає зрозумілим, що вищі ієрархи РПЦ МП роблять на військових нарадах! Тому давайте спільними зусиллями витіснимо з України цю шпіонську військову гадину - РПЦ МП !!!

 • netoy_gaidamak | 25 November 2016, 10:51
  comment comment

  Соціологія каже що вірян УПЦ 40.3% - і про що тепер говорити?? Філарет нещодавно 3.14ів що в нього більше всіх вірян - але Варфоломій його не визнає, а тому усі потуги насмарку.

 • igorshevchuk | 25 November 2016, 08:45
  comment comment

  Маринович зробив три чи, може, чотири вірних кроки.

 • Оленка | 24 November 2016, 21:23
  comment comment

  Нещодавно бачила результати соціологічного опитування щодо релігійного життя України Національної академії України за вересень 2016 року. Точних цифр не пам'ятаю, зацікавлені можуть загуглити, проте дані пана Леонтія і іже с нім вразять. Більшість українців вважють, що справа незалежної церкви має вирішуватись самими вірянами, і майже такий самий відсоток населення України вважає, що створення Помісної церкви обмежуватиме права інших релігійних організацій. Взагалі дані там зовсім невтішні щодо "національної релігійної свідомості", я б так сказала. Тобто вам, шановні тролі-нацисти, ще працювати та працювати. Хоч, певно, і дарма, бо народ вже втомлений він політичної пропаганди під релігійним соусом.

  • Леонтій | 24 November 2016, 22:00
   comment comment

   Ну, зі свого боку, шановна п. Оленко, теж можу Вас "вразити". По-перше, я НІДЕ і НІЯК не стверджував, що до вирішення церковних справ, мовляв, мають "долучатися" якісь державні структури. Ні, це - дійсно: справа самих вірян. А, по-друге, оскільки я не належу ні до УПЦ МП, ні до УПЦ КП, ні до УАПЦ, то у мене теж є такі ж самі "побоювання". Тобто, що якщо всі - нині чинні - основні православні юрисдикції в Україні об'єднаються в одну структуру, то оті - ще, по суті, імперсько-російського походження рудименти в свідомості чи не у більшості їхніх ієрархів і священиків можуть спонукати їх добиватися певного "привілейованого" статусу в державі... А все таке, зрозуміло, може дещо зашкодити релігійній свободі (тобто, правам інших релігійних організацій) в Україні... А от щодо терміну "тролі-нацисти", то нехай це залишається на Вашій совісті...

 • Леонтій | 24 November 2016, 09:28
  comment comment

  Чому влітку 1941 р. багато хто в Галичині (попервах) радо зустрічали чергових - "європейських визволителів", добре відомо. Одначе ще майже за два роки до того із нацистським ІІІ Райхом порозумілася і навіть "браталася" Московсько-більшовицька імперія! Й обидва вони - криваві супертирани Гітлер і Сталін, спільно, напару розв'язавши 2-гу світову війну, на її першому етапі діяли як союзники і партнери по територіальному розбою в Європі. А також: я так гадаю, що якщо б нині до України - не дай, Боже, - "завітали" правонаступники обох цих двох тоталітарних агресорів і загарбників - путінсько-ординські бандити й головорізи, їх би з великим захватом та істерією "русской весны" вітали б УСІ тутешні промосковсько-гундяєвські тролі! Більше того: одразу, впевнений, побігли б "стучати" до своїх хазяїв-працедавців у ФСБ на всіх - їм знайомих - українських патріотів!

  • Пан Валерій | 24 November 2016, 10:56
   comment comment

   Пане Леонтіє, та леонтійні однодумці! Вам треба або навчитись бачити та поважати в інших українцях людей з іншим менталітетом та іншою точкою зору, або ж припинити співати пісеньки про "Єдину країну". Для таких, як ви Україна ділиться на ваших однодумців, та усіх інших, яким ви відмовляєте у праві бути українцями. Але так не буває, це нацистська ідеологія. Треба не вішати ярлики, а вчитись чути та поважати позицію інших. Інакше про єдину країну можна забути.

 • Пан Валерій | 23 November 2016, 23:30
  comment comment

  Дуже помітно, що галичани-уніати вважають себе українцями першого сорту, патріотичнішими та розумнішими за всіх інших. Вони навіть православніші за православних. Мабуть вважають, що в них гени чистиші, як нещодавно заявив міністр Нищук. Не дарма ж у 1941 перед фашистами плазували.

  • Askold | 14 December 2016, 04:23
   comment comment

   Ґаспадін валєрій, ви задовго були комуністом та забагато дивитесь та читаєте уззкі ЗМІ.

  • Askold | 14 December 2016, 04:25
   comment comment

   А ти пацаК зашкварився). Фошизди кажеш?). Тільки пацаК може нацизм та фашизм плутати.

 • Оленка | 23 November 2016, 18:11
  comment comment

  Допоки ми будемо шукати винуватих у сусідній країні? Чи то Путін ссе в моєму під'їзді? Чи то російські бізнесмени вивозять з України цінну деревину? "піднесення столиці України і новітній занепад Москви" - а не можна не заглядати до сусідського двору і не чекати, коли там корова здохне?

  • Юзьо | 23 November 2016, 22:56
   comment comment

   А хто гадить у вашому під'їзді, певно ваші співприхожани. Ну ж бо не "гейропа" чи црушники.

 • edelweiss | 23 November 2016, 13:05
  comment comment

  Якби РПЦ не лізла в українські справи, у нас давно вже була б Єдина Помісна Православна Церква.

  • Оленка | 23 November 2016, 18:12
   comment comment

   Якби держава не втручалась у справи УПЦ, у нас вже давно б була Українська канонічна автокефальна церква.

 • Пан Валерій | 23 November 2016, 12:12
  comment comment

  Якби віце-ректор УКУ Маринович займався справами католиків та не пхався до православних, зі своїми жалюгідними коментарями, всім жилося б легше. Нехай ще про мусульман щось заверне, може їм буде цікаво.

  • Юзьо | 23 November 2016, 15:54
   comment comment

   В Україну прийшов російський солдат, благословенний москальським попом. Від нього гинуть всі, у т.ч. греко-католики. Кремль сприймає Україну як свою колонію, а УПЦ МП як засіб впливу на вату та середовище творення конфліктів. Тому поки ви тут є - всі чують незахищеними і присутність МП в Україні - це проблема всіх без винятку!

  • Askold | 14 December 2016, 04:15
   comment comment

   Та перестань вже малоросе так за мацковський педрархат хвилюватися. До речі, хто тебе упослідженого какла уповноважив за усіх ортодоксальних українців тут рохкати?. Стули пельку московський рабе.

Сan leave comments only to registered visitors Еnter

Latest news

Last comments

 • Halo | 21 January 2020, 11:55

  Начебто все зрозуміло, але порівняння геть кострубате, бо геноцид - це дійсно соціальна та економічна трагедія! Соромно за спічрайтера

 • velovs@ukr.net | 21 January 2020, 08:56

  І ця велика розбіжність в оцінці вірогідного числа жертв геноциду-Голодомору, до речі, є предметом певних - нечистоплотних і провокативних спекуляцій і маніпуляцій у деяких запекло-злобних діячів...

 • velovs@ukr.net | 21 January 2020, 08:51

  Крім того, у деяких країнах визнанню Голодомора 1932-1933 рр. геноцидом українського народу перешкоджають, заважають певні ПОЛІТИЧНІ причини. І - не в останню чергу - відповідні їхні стосунки з РФ...

 • velovs@ukr.net | 21 January 2020, 08:05

  Более или менее точно определить число жертв Голодомора в Украине 1932-1933 гг. достаточно непросто и нелегко. По понятным причинам. Вот я и навёл всю эту "статистику" и высказал своё

 • velovs@ukr.net | 21 January 2020, 07:54

  А це залежить, насамперед, від того, чи захочуть вони "переконуватися". ---- А особливо можновладці РФ, яка офіційно вважає себе "правонаступницею" СРСР і де культ особи та і,

Most Popular Articles month