Дні українсько-польського добросусідства в Нижанковичах

06.09.2011, 18:05
Європейські дні добросусідства відбулися 3-4 вересня на прикордонному пішому переході Нижанковичі-Мальховіце на українсько-польському кордоні неподалік прикордонного знаку 480. Участь у них взяли участь українські та польські єрархи, священнослужителі різних конфесій, представники центральної та місцевої влади, громадські діячі, митці, молодь та просто місцеві мешканці.

Дні українсько-польського добросусідства в Нижанковичах - фото 55205

Цей прикордонний перехід не працює постійно, він відкритий лише кілька раз на рік, тому місцеві мешканці збирали підписи, щоби цей перехід став постійно діючим.

 

Дні українсько-польського добросусідства в Нижанковичах - фото 55208

Святкова сцена була розміщена на самій лінії кордону - це видно навіть в її оформленні.

 

Дні українсько-польського добросусідства в Нижанковичах - фото 55210

Традицію таких днів українсько-польського добросусідства започаткував декілька років тому греко-католицький священик з Любліна о. Стефан Батрух. Щороку вони відбувають в інших місцях. Кожного року в центрі цих святкувань екуменічні богослужіння. Цьогоріч це був молебень, який почергово служили римо- і греко-католицькі священнослужителі з польського боку, греко-католицькі і православні священики з українського. Очолив молебень митрополит Перемишльський УГКЦ Іван (Мартиняк). У своєму слові він наголосив, що кордони створюють люди, а Бог закликає до єдності.

 

Дні українсько-польського добросусідства в Нижанковичах - фото 55207

Українську державну делегація очолив народний депутат Борис Тарасюк. У своєму слові він наголосив, що для польських громадян кордон є фактично відкритий, бо їм не потрібно візи, щоби відвідати Україну. Натомість для українських громадян відвідини сусідньої Польщі є ускладненні візовим режимом.

 

Дні українсько-польського добросусідства в Нижанковичах - фото 55211

Після офіційних урочистостей відбулося символічне розрізання колючого дроту, який є одним зі символів кордону.

 

Дні українсько-польського добросусідства в Нижанковичах - фото 55209

Протягом двох днів на кордоні з обох боків тривав ярмарок народних мистецтв.

 

Дні українсько-польського добросусідства в Нижанковичах - фото 55212

Майстри на місці виробляли і продавали свої шедеври.

 

Дні українсько-польського добросусідства в Нижанковичах - фото 55213

Щиро кажучи, українська сторона до цього приготувала значно краще. Напевно розраховували, що численні польські туристи зацікавляться українськими народними ремеслами. І вони вгадали!

Дні українсько-польського добросусідства в Нижанковичах - фото 55215

Залізна троянда в процесі виробництва.

Дні українсько-польського добросусідства в Нижанковичах - фото 55214

Крім ремесл на святі також були організовані спортивні турніри для української і польської молоді. Вони плавно перейшли в лицарські турніри - показові виступи організували українські шанувальники історичних реконструкцій.

Дні українсько-польського добросусідства в Нижанковичах - фото 55216Окрасою народного мистецтва стали ікони дрогобицької майстрині Тетяни Скоромної.Мешканці Нижанкович сподіваються, що це свято приверне увагу до їх містечка, яке свого часу стало 5-м містом в Україні, яке отримало магдебургське право.РІСУ планує розповісти про це містечко.

 

Світлини і підписи Тараса Антошевського.