• Головна
  • Новини
  • «Цей геноцид був намаганням знищити саму душу народу»: Предстоятель УПЦ відправив заупокійну літію за жертвами Голодомору-Ґеноциду 1932-1933 років...

«Цей геноцид був намаганням знищити саму душу народу»: Предстоятель УПЦ відправив заупокійну літію за жертвами Голодомору-Ґеноциду 1932-1933 років

30.11.2009, 12:23
«Цей геноцид був намаганням знищити саму душу народу»: Предстоятель УПЦ відправив заупокійну літію за жертвами Голодомору-Ґеноциду 1932-1933 років - фото 1
У День пам’яті жертв Голодомору-Ґеноциду 1932-33 років — 28 листопада — на території Державного музею «Меморіал пам'яті жертв голодоморів в Україні» Предстоятель УПЦ Митрополит Володимир відправив заупокійну литію за жертвами Голодомору.

091130_2.jpgКИЇВ — У День пам’яті жертв Голодомору-Ґеноциду 1932-33 років — 28 листопада — на території Державного музею «Меморіал пам'яті жертв голодоморів в Україні» Предстоятель УПЦ Митрополит Володимир відправив заупокійну литію за жертвами Голодомору. «Українська Православна Церква у глибокій скорбі молитовно згадує жертв голодоморів та інших репресій радянського тоталітаризму. Постраждалих — десятки мільйонів: розстріляних, закатованих у в'язницях, страчених через різні душевні й фізичні тортури, загиблих від мук голоду. Такої кількості жертв не було навіть на війні. Воістину, режим вів кровопролитну війну з власним народом», — відзначив Предстоятель УПЦ.

Як інформує офіційний сайт УПЦ, Митрополит Володимир наголосив, що Церква суворо засуджує чинники, які призвели до цієї трагедії. «Виправдання їм немає. Сама історія винесла вирок. Ніякі репресії не змогли врятувати державно-політичну систему, яка за базис обрала гріх та богоборство, знехтувала грунтовні моральні принципи людства - віру, надію і любов. "Горе тим, хто задумує беззаконня"(Мих. 2, 1). Справа таких "справа злочинна" (Пс. 100, 3). "Їх кінець — загибель" (Фил. 3, 19)», — додав він.

Співслужили Митрополиту його вікарні архиєреї: архиєпископи Вишгородський Павел (Лебідь) і Бориспільський Антоній (Паканич), єпископи Макарівський Іларій (Шишковський), Яготинській Серафим (Дем’янів) та Переяслав-Хмельницький Олександр (Драбинко), секретар Предстоятеля УПЦ, а також духовенство столиці. Під час церемонії Митрополит Володимир поклав до монументу вінок із квітів.

Голодомор 1932-33 років Предстоятель УПЦ назвав однією з найстрашніших трагедій в українській історії, яка, за його словами, мала об'єктивні й суб'єктивні витоки і наслідки. «Штучний голод 1932-1933 рр. було сплановано більшовиками з метою прискорення примусової колективізації, ліквідації "куркульства" як класу, знищення "ворожих елементів". Але існує фактор, який об'єднує цей соціальний катаклізм і решту репресивних акцій тоталітарного радянського режиму. Це кардинальна революція світогляду — відречення від Боголюдини Христа і християнської моралі та обрання нової віри — в людинубога, в антихриста», — йдеться у «Слові Предстоятеля УПЦ з нагоди Дня пам’яті жертв голодомору та політичних репресій».

«Цей геноцид був намаганням знищити саму душу народу, привести її до повного духовного рабства. Він став знаряддям диявольської помсти за неспроможність викорінити зі свідомості нашого мудрого, сповненого високих чеснот народу синівську пам'ять про Бога, любов до Бога, вірність і віру в Бога. Цю віру можна було знищити лише через фізичну ліквідацію її носія. Тому богоборча влада, створивши духовний голод прирекла націю і на голод фізичний», — підсумував Митрополит Володимир, зазначивши, що трагедія Голодомору завжди буде невгамовним болем нагадувати про час, коли над Україною, над іншими народами колишньої радянської спільноти панував диявол».