Блог Сергія Шумила_image

Блог Сергія Шумила

Кандидат історичних наук, доктор теології (ThDr), директор  Міжнародного інституту афонської спадщини, науковий співробітник Інституту історії України НАН України, доцент кафедри гуманітарних дисциплін Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв Міністерства культури України, заслужений працівник культури України

Автора декларації про єретичність ідеології «русского міра» рукоположили во священика

03.06.2023, 20:06
Отець Брендон Галлахер та єпископ Мелітійський Максим (Пафтліс), 3 червня 2023 р., Оксфорд - фото 1
Отець Брендон Галлахер та єпископ Мелітійський Максим (Пафтліс), 3 червня 2023 р., Оксфорд
У Оксфорді в православному храмі Вселенського Патріархату висвячений на священика відомий православний богослов і професор Ексетерського університету д-р Брендон Галлахер. Він є одним із головних ініціаторів та укладачів Декларації про антиправославну ідеологію «русского міра».

3 червня 2023 р. в Оксфорді у православному храмі Святої Трійці Вселенського Патріархату був висвячений на священика відомий православний богослов і професор Ексетерського університету д-р Брендон Галлахер. Повне його ім'я тепер звучатиме так: отець Анастасій Брендон Галлахер.

Він є щирим другом України. Як спеціаліст зі східного православ'я та православний богослов, він був одним із головних ініціаторів та укладачів Декларації про антиправославну ідеологію «русского міра», в якій вона засуджувалась як антихристиянське вчення та єресь (цю декларацію в перші дні війни рф проти України підписали понад 1500 богословів та вчених із різних країн світу).

Брендон закінчив Університет Британської Колумбії (Ванкувер, Канада) та Університет Макгілла (Монреаль, Канада), а також Свято-Володимирську богословську семінарію (Крествуд, Нью-Йорк, США). В Оксфордському університеті він захистив магістра теології та доктора філософії в теології. Після цього викладав в Оксфордському університеті та в Університеті Нотр-Дам (Індіана, США).

Останні роки він викладає систематичне та порівняльне богослів'я в Ексетерському університеті, де під його науковим керівництвом я маю честь працювати запрошеним науковим співробітником разом з Дарією Морозовою і Лідією Лозовою.

Він викладає та проводить дослідження у різних галузях систематичного/догматичного богослів'я християнського Сходу та Заходу (особливо тринітарне богослів'я, христологія, пневматологія, екклезіологія та есхатологія), також в галузі сучасного протестантського та римсько-католицького богослов'я (особливо Карл Барт та Ганс Урс фон Бальтазар); а також у галузі історії та сучасного богослів'я східного православ'я (зокрема, В. Соловйов, С. Булгаков, Г. Флоровський, В. Лоський, Іоан Зізіулас, Христос Яннарас та ін.); політики та релігії (особливо націоналізм та секуляризм) у православ'ї та західному християнстві; християнського екуменізму, міжрелігійного діалогу, богослів'я релігій та порівняльного богослів'я.

Також о. Брендон є капеланом Ексетерського університету. Він працював експертом з теологічних питань у прес-службі Вселенського Патріархату під час Всеправославного Собору на Криті у червні 2016 року. Є активним учасником міжрелігійного діалогу та співголовою відділу східних православних досліджень у Американській академії релігії.

Священицьку хіротонію професора Галлахера звершив вікарій Фіатирської та Великобританської архієпископії Вселенського Патріархату, єпископ Мелітійський Максим (Пафтліс), який близько десяти років був секретарем Св. Синоду Елладської Православної Церкви, генеральним секретарем Галльської митрополії Вселенського Патріархату у Франції та брав участь як спеціальний радник у Всеправославному Соборі на Криті у 2016 році.

Символічно, що висвячення о. Брендона здійснено саме у храмі Святої Трійці в Оксфорді, де він багато років був парафіянином, і де багато років служив інший відомий богослов і патролог митрополит Калліст (Уер).

О. Брендон опікуватиметься православною англомовною парафією Вселенського Патріархату на честь св. Пророка Іллі у м. Ексетер, де раніше служив о. Петро Скорер (1942-2020) – онук відомого філософа та релігійного мислителя Симеона Франка.

Від щирого серця вітаю друга, колегу та наукового наставника з таким відповідальним і важливим життєвим вибором!

Останні новини

Вчора