21-12-2018

РПЦ і Орвел: Назва спотикання

Чверть століття ієрархи УПЦ (МП) переконували самі себе і всіх навколо, що єдність з Москвою і з РПЦ є чимось святим і неймовірно важливим для них і для вірян. Більш того, переконували, що самі віруючі готові стояти мало не до смерті заради того, щоб бути саме в РПЦ.

Політики в РФ і священноначалля РПЦ сотні разів повторювали "РПЦ на Украине", і за всі ці роки не було жодного протесту з боку ієрархів УПЦ (МП). Ніхто не обурився, не поправив, не протестував, навпаки - аплодували і підтримували.

Коли ж влада в Україні фактично повторили те ж саме і закріпили в назві Церкви те, що багато років проголошувалося "святим" і чому аплодували самі ієрархи, тоді раптом почалися протести і рішуче зречення від цього "святого", що ні про яку РПЦ знати не знають і знати не хочуть, і рішуче ніякого відношення до неї не мають.

Ви вже визначіться: РПЦ - це щось святе, за що потрібно стояти і привид для гордощів, або ж це - навпаки - щось ганебне і негідне, згадка чого сама по собі незручна і дискредитує.

Вкрай важко уявити, щоб католики так соромилися згадки свого центру - Риму і протестували проти включення цього в назві.

www.risu.org.ua

Авторське право на матеріали Релігійно-інформаційної служби України захищається законом.
Вони можуть буть використані повністю чи частково лише за умови посилання на РІСУ.
У разі використання їх в Інтернеті — обов'язкове гіперпосилання на risu.org.ua