10-08-2018

Новинський просив очільника МЗС Туреччини блокувати надання Томосу УПЦ

Народний депутат від Опоблоку Вадим Новинський на зустрічі з міністром закордонних справ Туреччини намагався переконати офіційну Анкару протидіяти процесу надання Томосу про автокефалію Українській Церкві.

Про це повідомив народний депутат, координатор групи «Інформаційний спротив» Дмитро Тимчук на своїй сторінці в Facebook, пише Укрінформ.

«За оперативними даними групи ІС, народний депутат України від «Опоблоку» Вадим Новинський продовжує системну діяльність, спрямовану на зрив отримання автокефалії Української православної помісної Церкви», - зазначив Тимчук.

Так, за його словами, в ході неформальної зустрічі Новинського з міністром закордонних справ Туреччини Мевлютом Чавушоглу, що відбулася в Туреччині 1 червня, обговорювалися аж ніяк не питання «економіки і взаємного інвестування», як зазначено на сторінці Новинського в Facebook.

«Через свій контакт у турецькому уряді Новинський намагався достукатися до офіційної Анкари в плані протидії процесу отримання Томосу про автокефалію УППЦ», - наголосив Тимчук.

За даними ІС, цю неформальну зустріч організував один з топ-менеджерів підприємства, що належало Новинському, через свій бізнес-контакт в Туреччині. «Безпосередніми організаторами і учасниками зустрічі були поки невстановлений контакт Новинського в м.Анкара і власник готелів "Літторс" (м.Аланія) Мустафа Кемаль Хальяла, що представляє округ, з якого в турецький парламент було обрано М.Чавушоглу», - зазначив Тимчук.

Однак, за його словами, «Новінському не вдалося переконати турецьких чиновників вплинути на позицію Фанара. І, судячи з усього, доблесний поборник російських скреп у відповідь на своє прохання почув традиційне «іншаллах».

www.risu.org.ua

Авторське право на матеріали Релігійно-інформаційної служби України захищається законом.
Вони можуть буть використані повністю чи частково лише за умови посилання на РІСУ.
У разі використання їх в Інтернеті — обов'язкове гіперпосилання на risu.org.ua