01-02-2018

У 1947 році агентами КДБ в Україні було 15 єпископів Православної Церкви з 18 – історик

Найбільш цінними агентами КДБ у єпископаті Російської Православної Церкви в Україні в 1947 році були "Петров" на сході країни і "Глібов" з "Івановим" – на заході, випливає з довідки, опублікованої істориком Романом Скакуном.

Архіви.jpg

Серед 17 єпископів і одного митрополита Російської Православної Церкви (РПЦ) в Українській радянській соціалістичній республіці в 1947 році лише троє не були агентами КДБ. Про це йдеться у довідці про стан агентурно-оперативної роботи відділу "О" (з оперативної роботи серед духовенства) МДБ УРСР, опублікованій у Facebook істориком Романом Скакуном.

"Маємо по республіці: 17 єпархій, один митрополит і 17 єпископів, – і водночас "агентури по єпископату": 15 (загалом же по РПЦ в Україні – 574 агенти і 1636 інформаторів)... Цікаво було б знати, хто ті троє з 18, хто не співпрацював із КДБ", – написав він.

Серед найцінніших агентів у документі зазначено "Петрова" у Ворошиловградській (нині Луганській) області, "Глібова" у Львівській і "Іванова" у Дрогобицькій (територія, приєднана Радянським Союзом у 1939 році після розділення Польщі з Німеччиною).

Згідно з довідкою, загалом у 1947 році було завербовано 80 нових агентів.

У коментарі до свого посту Роман Скакун зазначив, що агент "Глібов" – це львівський єпископ Макарій Оксіюк, а "Іванов" – дрогобицький єпископ Михайло Мельник.

"Петров" – очевидно, Никон Петін, єпископ донецький і ворошиловградський", – написав історик.

Читайте також статтю Марка Кутова «ЕПИСКОПЫ НА СЛУЖБЕ ЛУБЯНКИ»

www.risu.org.ua

Авторське право на матеріали Релігійно-інформаційної служби України захищається законом.
Вони можуть буть використані повністю чи частково лише за умови посилання на РІСУ.
У разі використання їх в Інтернеті — обов'язкове гіперпосилання на risu.org.ua