20-02-2016

«Підпиши листа – запроси Папу Франциска»: студенти УКУ звернулися до понтифіка

Конференція студентів Українського католицького університету (вищий орган студентського самоврядування) прийняла рішення звернутися із відкритим листом до Папи Римського та запросити Його відвідати Україну.

Підписана спільна Декларація Папи Франциска та Патріарха РПЦ Кирила породила ланцюжок негативних коментарів, емоцій, відгуків.

«З’явилася думка, що було би добре цей ланцюг перервати та спонукати один одного, і в міру можливого Святішого Отця та Ватикан до іншого способу мислення про Україну. Ідея проста – найкращий спосіб переконатися в тому, що картина, яку представляє Росія та Російська Православна Церква, зокрема, щодо подій в Україні, є спотвореною та хибною – стати учасником цих подій та відвідати Україну, зустрітися з українською молоддю», – розповідає голова Ради студентів УКУ Михайло Шелемба.

«….Ми – не професійні богослови, щоб фахово оцінити Декларацію, підписану Вами спільно з Патріархом Московським у Гавані. Проте ми відчули, що Вам треба краще пізнати Україну. Тому й визріло просте рішення: запросити Вас відвідати її. Найкраща «Вікіпедія» – це людські серця, а ми готові їх перед Вами розкрити.

Наше покоління, що мріяло про щасливе життя в мирі і благоденстві, опинилося раптом посеред війни, ініційованої Російською Федерацією. Військові аналітики можуть називати цю війну гібридною – начебто її нема. Але смерть не буває гібридною: ми щодня втрачаємо друзів, втрачаємо молоді життя.

Найкращий шлях до миру – це діалог: кому краще це зрозуміти, як не нам? Але як його розпочати, коли ми є об’єктами щоденної агресії з боку підконтрольних Росії сил? Як примиритися з нападником, коли умовою миру він висуває зречення нашої ідентичності? Чи можна захистити мир, підкоряючись цінностям, які загрожують усій людській цивілізації?

Напевно, на нашому місці Ісус сьогодні спитав би: «Що таке – мир?»”.», – йдеться у листі

Звернення студентві розміщено онлайн, щоб під ним могли підписуватися люди зі всієї України, незалежно від місця проживання чи віросповідання. І у такий спосіб спонукати людей, які визначають певне бачення України у Ватикані прислухатися до голосу молоді.

 

www.risu.org.ua

Авторське право на матеріали Релігійно-інформаційної служби України захищається законом.
Вони можуть буть використані повністю чи частково лише за умови посилання на РІСУ.
У разі використання їх в Інтернеті — обов'язкове гіперпосилання на risu.org.ua