18-12-2015

Російські митники затримали партію буддистських книжок, у яких засуджується анексія Криму

100 примірників книги буддійського монаха Дзюнсея Терасави "Територія безсмертя", виданої у Львові у 2014 році, затримали російські прикордонники на переході Троєбортне під час спроби вивезти їх з України на автомобілі двома російськими учнями Терасави увечері 9 грудня.

Книжка вчителя ордену "Ніппондзан Мьоходзі" в Україні, Росії та Центральній Азії складається з його проповідей, перекладених російською мовою, у яких він позитивно відгукується про Революцію Гідності на Майдані і називає анексію Криму Росією – актом агресії проти України. Саме це, на думку одного з учнів, що перевозили книжки,  Фелікса Шведовського, і стало причиною затримання книжок, призначених не на продаж, а для безкоштовного поширення серед членів громади Терасави у Москві та інших регіонах РФ, у тому числі на Гірському Алтаї.

Після першої митної перевірки і коректної, але довготривалої бесіди з оперуповноваженим ФСБ, який уважно ознайомився зі змістом книжки й намагався з'ясувати в своїх співрозмовників не тільки те, чи зустрічалися вони з ким-небудь зі співробітників СБУ, а й питання їхнього особистого життя, автомобіль з книжками пропустили. Проте під час виїзду з прикордонного пункту пропуску відбулася друга перевірка, під час якої буддистам висунули звинувачення у тому, що 100 книжок не були задекларовані ними як комерційна партія і тому повинні бути або вилучені зі стягненням штрафу за незаконне провезення, або повернуті назад до України. Зрештою буддистам довелося повертатися до найближчого українського населеного пункту, шукати там ночівлю, щоб наступного ранку відправити книжки поштою до буддійської громади у Черкасах. Про це повідомляє "Портал-Credo.Ru".

www.risu.org.ua

Авторське право на матеріали Релігійно-інформаційної служби України захищається законом.
Вони можуть буть використані повністю чи частково лише за умови посилання на РІСУ.
У разі використання їх в Інтернеті — обов'язкове гіперпосилання на risu.org.ua