22-01-2014

Майдан до кровопролиття: біля Беркута чергували православні священики та буддистські монахи

exklusiv.gifЩе вчора, 21 січня, протистояння на вулиці Грушевського у Києві вдалось зупинити, у т.ч. зусиллями священиків від Києво-Печерської Лаври, отців Мелхиседека та Гавриїла. Весь день тривали мирні переговори, але ніч принесла перші людські жертви: двоє юнаків загинули внаслідок вогнепальних поранень. Пізніше стало відомо про вбивство ще двох протестувальників.

Зранку 21 січня, після чергової ночі боїв між протестувальниками та бійцями двоє священиків від УПЦ (МП) вирішили самотужки вийти та стати між ними, аби зупинити перестрілку димовими гранатами та каменями. Їм це вдалось, що мітингувальники, що правоохоронці припинили активні дії. Після цього весь день на Грушевського був мирним, люди, серед них чимало жінок та дівчат, спокійно підходили до щитів Беркуту, спілкувались з ними. Інші роздивлялись спалені автобуси на лінії фронту, робили фото на пам’ять.

Але не всі правоохоронці були налаштовані мирно. Частина з них агресивно реагувала на будь-кого з боку Майдану, заявляючи, що всі ці люди – порушники, а тому мають понести покарання. Пізніше в мережі з’явилось відео, як серед дня в оператора 5 каналу поцілили, вимкнувши камеру.

Священики, які стали між воюючими сторонами, час від часу мінялись. Переважно там були присутні служителі православних конфесій, найчастіше – духовенство Києво-Печерської Лаври та Десятинної церкви. Окрім того, там були присутні два буддистських монаха з Києва, які вийшли на вулицю з власної ініціативи, аби протестувати, «як те робили Махатма Ганді та Мартін Лютер Кінг».

вул. Грушевського, 21 січня 2014

Православні священики провели там і нічне чергування, коли почались поодинокі сутички з бійцями. «Те, що били постійно в десятки металевих бочок і газові балони — дрібниця! А от коли стали кидати суміш "коктейль Молотова" було не до жартів. Адже на наших очах горіли бійці Беркута! Один цей "коктейль" розірвався низько над головою: дивом вціліли. На плечі щось палаюче впало, але ряса була мокра від снігу і не загорілася. А отець Сергій все переживав про свою пишну бороду: не спалили б!» — написав на своїй сторінці у Facebook активний учасник акції отець Аліпій (Світлицький).

www.risu.org.ua

Авторське право на матеріали Релігійно-інформаційної служби України захищається законом.
Вони можуть буть використані повністю чи частково лише за умови посилання на РІСУ.
У разі використання їх в Інтернеті — обов'язкове гіперпосилання на risu.org.ua