04-03-2011

Нардепи відмовилися розглянути по суті проект постанови щодо парламентських слухань з питань державно-церковного діалогу

rada1.jpgВерховна Рада України 3 березня розглянула низку пропозицій про проведення парламентських слухань з різних питань суспільно-політичного життя.

Серед них і проект депутата Володимира Яворівського (БЮТ-Батьківщина), який запропонував парламенту провести слухання на тему «Державно-церковний діалог як важливий чинник міжконфесійної злагоди в Україні», повідомляє Інститут релігійної свободи.

Після відкриття засідання спікер парламенту Володимир Литвин запропонував провести рейтингове голосування по кожному проекту. Він пояснив, що серед великої кількості депутатських ініціатив стосовно проведення парламентських слухань необхідно обрати дві найбільш актуальні для подальшого розгляду.

У трійку проектів, які здобули найбільшу підтримку депутатів, потрапила також ініціатива про проведення парламентських слухань з питань державно-церковного діалогу.

Під час рейтингового голосування проект №8103  Володимира Яворівського здобув 92 голосу народних обранців, з яких 55 – від фракції «БЮТ-Батьківщина», 27 – від Блоку НУНС, 10 – від групи «Реформи заради майбутнього» та позафракційних депутатів. 

При цьому, як йдеться у повідомленні, фракції Партії регіонів, комуністів та Народної Партії не дали жодного голосу на підтримку цієї ініціативи.

У підсумку депутати ухвалили рішення про проведення парламентських слухань на тему «Про сучасний стан і перспективи розвитку фармацевтичної галузі України» (18 травня 2011 року). Після цього значну підтримку здобула пропозиція щодо слухань на тему «Інститут сім'ї в Україні: стан, проблеми та шляхи їх вирішення» (6 липня 2011 року).

Завершуючи розгляд цього блоку питань, Володимир Литвин запропонував усі інші пропозиції розглянути в форматі відкритих комітетських слухань. Таким чином, парламентарі не обговорювали та не розглядали по суті проект постанови відносно парламентських слухань з питань державно-церковного діалогу.

www.risu.org.ua

Авторське право на матеріали Релігійно-інформаційної служби України захищається законом.
Вони можуть буть використані повністю чи частково лише за умови посилання на РІСУ.
У разі використання їх в Інтернеті — обов'язкове гіперпосилання на risu.org.ua