27-01-2011

У Дніпропетровську буде один з найбільших у світі музей історії Голокосту

Dnipropetr_minora.jpgУ Дніпропетровську добудовують будівлю найбільшого в світі єврейського центру Менора, повідомляє агентство «Кореспондент» з посиланням на газету Сегодня. Роботи ведуться інтенсивними темпами – об'єкт почали будувати в грудні 2008 року і планують здати до лютого 2012 року.

На відкриття Менори обіцяв приїхати президент Ізраїлю Шимон Перес. У статті повідомляється, що два місяці тому під час свого візиту до Дніпропетровська він був вражений розмахом будівництва і формою самої будівлі – згідно з проектом, воно нагадуватиме семисвічник, зображений на гербі Ізраїлю.

"Загальна площа комплексу – понад 42 тисячі квадратних метрів. Найвища - центральна вежа (22 поверхи), а кожна наступна на 5 поверхів нижче. Всередині комплексу будуть ресторани, магазини, офіси, школи, готель і навіть єврейський музей", – розповів в коментарі виданню архітектор проекту Олександр Сорін.

Посилаючись на представників єврейської громади, газета також повідомила, що в одній з веж планують розмістити музей історії Голокосту, який "заочно вже визнано одним з найбільших у світі".

"Музей займе два поверхи, а на третьому буде конференц-зала для вчених і їх офіс. Історію єврейського народу буде вивчати цілий інститут, у тому числі вчені з України, Ізраїлю, Польщі та США. Тому експозиції музею будуть постійно поповнюватися", – пояснив член правління єврейської громади Олег Ростовцев.

Ще чотири вежі призначені для служб і структур єврейської громади. Є вже й охочі орендувати офіс у Менорі. "Надходить багато заявок від українських і зарубіжних фірм. Ми ретельно перевіряємо продукти компаній, які хочуть тут працювати. Їх репутація повинна бути незаплямованою", – зазначив Ростовцев. Дві вежі з боку вулиці Дем'яна Бідного будуть відведені під готель на 80 місць та квартири для педагогів та викладачів єврейських шкіл. Крім того, газета Сегодня зазначила, що стіни веж облицьовують панелями керамограніту, який кольором і текстурою дуже нагадує єрусалимський камінь.

Також повідомляється, що в Менорі дотримуватимуться законів шабату, який починається із заходом сонця в п'ятницю і триває до заходу сонця наступного дня (у цей день не можна працювати і користуватися електротехнікою). "Тому, починаючи з вечора п'ятниці, ліфти в Менорі будуть спускатися і підніматися за шабат-програмою – автоматично зупинятися на кожному поверсі (в шабат євреям навіть не можна натискати на кнопки ліфта)", – зазначило видання. "В одному з ресторанів Менори ви зможете покуштувати сирні страви, а в іншому – м'ясні, адже ці продукти за нашими традиціями не повинні поєднуватися", – додав Олег Ростовцев.

У листопаді Президент Ізраїлю Шимон Перес, виступаючи в синагозі Золота Роза в Дніпропетровську, заявив, що в цьому місті живе найбільша і дружна єврейська громада.

www.risu.org.ua

Авторське право на матеріали Релігійно-інформаційної служби України захищається законом.
Вони можуть буть використані повністю чи частково лише за умови посилання на РІСУ.
У разі використання їх в Інтернеті — обов'язкове гіперпосилання на risu.org.ua