01-11-2010

Про мову і Церкву та все, що довкола

св. Нестор ЛітописецьМова в житті людини є незамінимою. Ми собі не можемо уявити життя без спілкування, обміну інформацією. Мова є однією з ознак нації, можливо найбільш відчутною - не даремно українську націю намагалися винищити, розпочавши з мови.

У житті Церкви мова відіграє особливо важливу роль. Святе Письмо навчає, що спочатку було Слово. А апостоли, на яких зійшов Святий Дух, заговорили різними мовами. Очевидно, не знаючи цих мов, вони не змогли б йти і навчати всі народи, як заповідав їм Христос.

Мова найбільш відчутно надає церковній спільноти національні елементи. Молитва рідною мовою найглибше доходить до серця віруючої людини. Святе Письмо, почуте рідною мовою, є найкраще зрозумілим.

9 листопада, коли за церковним календарем вшановуємо пам'ять преподобного Нестора-Літописця, в Україні відзначається День української писемності та мови.

З цієї нагоди хочемо присвятити листопад темі "Мова в житті Церкви". Якою мовою ми спілкуємося з Богом і чи українська мова є зрозуміла Богу, чи маємо використовувати якусь іншу? Якою за якістю є наша мова спілкування і чому народна мудрість вчить, що "грішне не те, що в уста, а те що з уст"?

www.risu.org.ua

Авторське право на матеріали Релігійно-інформаційної служби України захищається законом.
Вони можуть буть використані повністю чи частково лише за умови посилання на РІСУ.
У разі використання їх в Інтернеті — обов'язкове гіперпосилання на risu.org.ua