19-06-2010

З візитом в УКУ побував посол США Джон Теффт

Теффт.jpgЛЬВІВ – 17 червня Український католицький університет відвідала делегація посольства Сполучених Штатів Америки на чолі з Надзвичайним та Повноважним послом США в Україні Джоном Ф. Теффтом.

Представники американського посольства дізнались про історію заснування й становлення Університету з початком відродження УГКЦ у незалежній Україні, ознайомилися з планами розвитку УКУ, зокрема, побудови університетського містечка, аналогів якому в Україні немає. Окрім того, гості оглянули експозицію Музею підпільної Церкви – один із плодів діяльності Інституту історії Церкви УКУ. Про працю Центру духовної підтримки осіб розумово неповносправних «Емаус», що діє при Університеті, їм розповіла керівник цієї організації пані Зеня Кушпета.

Як повідомляє відділ інформації та зовнішніх зв'язків УКУ, у програму візиту входила також екскурсія корпусом філософсько-богословського факультету УКУ, проект якого разом із проектом Львівської духовної семінарії Святого Духа було нагороджено Державною премією України в галузі архітектури 2008 року. Представники посольства оглянули виставку робіт студентів Іконописної школи УКУ, поспілкувалися з директором Львівської бізнес-школи УКУ, побували в каплиці філософсько-богословського факультету, де тривають оздоблювальні роботи.

Теффт_УКУ.jpg«Це наш перший візит до Львова й до Українського Католицького Університету. Ми чули про нього багато доброго, і мушу сказати, що сьогодні наші сподівання виправдалися. Ми вражені тим, що побачили тут: студентами, викладачами, якістю навчального обладнання, тією працею, яка тут вкладена. Я і моя дружина закінчили Marquette University, в якому є Католицька школа вільних мистецтв. І ми завжди думали, що освіта, яку ми здобули там, є дуже подібною до тієї, яку може отримати студент тут, в УКУ. Це не тільки професійна підготовка, це підготовка до життя, передовсім християнського. Впевнені, що освіта, яку отримують молоді люди в Католицькому Університеті якнайкраще підготує їх до життя в сучасній Україні», – зазначив Джон Теффт.

Довідка

Джон Теффт був призначений Сенатом Сполучених Штатів на посаду посла США в Україні 20 листопада 2009 р.

На час призначення в Україну пан Теффт працював на дипломатичній службі вже більше 30-ти років. Перед вступом на свою теперішню посаду Джон Теффт перебував на посаді посла США в Грузії (з 2005 року), а перед тим працював заступником помічника держсекретаря США з європейських та євразійських справ і був відповідальним за стосунки з Росією, Україною, Білоруссю та Молдовою.

Протягом 2003-2004 пан Теффт був радником з міжнародних справ у Національному військовому коледжі у Вашингтоні, в період 2000-2003 перебував на посаді посла США в Литві. В 1996-1999 Джон Теффт працював заступником глави дипломатичної місії США в Москві, а з листопада 1996 до вересня 1997 виконував обов’язки тимчасового повіреного у справах США в Росії. Дипломатичний досвід пана Теффта також включає його призначення в Єрусалимі, Будапешті та Римі.

www.risu.org.ua

Авторське право на матеріали Релігійно-інформаційної служби України захищається законом.
Вони можуть буть використані повністю чи частково лише за умови посилання на РІСУ.
У разі використання їх в Інтернеті — обов'язкове гіперпосилання на risu.org.ua