Папа до учасників Давоського форуму: Не забувайте про бідних

21 січня 2016, 11:30 | Світові | 0 |   | Код для блогу |  | 

Щоб світ підприємництва не піддався «знечуленню» культурою добробуту, не забував про бідних та створював гідну зайнятість для людей, яких не можуть замінити бездушні машини. З такими побажаннями Папа Франциск звернувся до учасників Всесвітнього економічного форуму, який у середу, 20 січня 2016 р., розпочався у швейцарському місті Давосі. Темса зібрання: «Опанувати четверту індустріальну революцію».

Давос.JPG

Послання Святішого Отця на ім’я Виконавчого Президента Форуму Клауса Шваба передав кардинал Петер Тюрксон, який очолює Папську Раду «Справедливість і мир».

Звертаючись до лідерів світу бізнесу, Глава Католицької Церкви підкреслив, що споживацтво не веде до «щастя повноцінного життя», а тому слід запобігти тому, щоб «культура добробуту вчинила нас нечутливими», спонукаючи думати лише про привілеї та вчиняючи нездатними відчувати співчуття перед обличчям страждань інших людей та усвідомлювати, що й наші вчинки можуть ставати «причиною несправедливості та нерівності».

Папа вказує на необхідність дати життя «новим моделям підприємництва, які, підтримуючи розвиток високих технологій, будуть також здатними використовувати їх для створення гідної праці для всіх, підтримувати та консолідувати соціальні права та захищати довкілля». Бо людина «повинна керувати технологічним розвитком, не дозволивши, щоб він запанував над нею».

Початок так званої «четвертої індустріальної революції», як зауважує Святіший Отець, супроводжується зростаючим відчуттям «неможливості уникнути відчутного скорочення місць праці». Всесвітня організація праці вказує на те, що сьогодні безробіття заторкує сотні мільйонів людей. У сфері праці відбулися відчутні зміни, а зменшення можливостей для гідної та вигідної зайнятості, разом із зменшенням відповідного соціального забезпечення, спричинилися до «тривожного зростання нерівності та бідності» в різних країнах.

За словами Папи, виклик полягає у тому, щоб забезпечити, аби наслідки роботизації та наукових і технічних інновацій не вели до «знищення людської особи», як приреченої «бути заміненою бездушними машинами», чи до перетворення нашої планети у «порожній сад на користь приємності небагатьох обраних». Тому, слід спрямовувати існуючі процеси в напрямку «будування інклюзивних суспільств, які ґрунтуються на пошані людської гідності, толерантності, співчутті та милосерді».

Святіший Отець закликав тих, «які мають засоби, необхідні для гідного життя», допомогти найбіднішим, щоб також і вони змогли втішатися гідними умовами, зокрема, через розвиток їхнього «людського, культурного, економічного та суспільного потенціалу». «Не бійтеся відкрити свої уми та серця на бідних», – закликає Глава Католицької Церкви учасників Давоського форуму, підкреслюючи також важливість дбання про наш спільний дім – планету, на якій ми живемо. Про це повідомляє Радіо Ватикан.

Система Orphus
Рейтинг
0
0
0коментарів

Коментарі

додати коментар 

  Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

  Останні коментарі

  • Стефан | 14 липня 2020, 22:39

   Схиигумен Сергий Романов прав, обвиняя лизоблюдов и подхалимов, которым нечего  ему возразить по существу предъявляемых им обвинений в отступлении от Православия, предательстве верующих, когда

  • wari2011 | 2 липня 2020, 22:42

   Кредит справа делікатна, тому треба обережно з його оформленням. Можу порадити блог, де багато корисної інформації про кредитування

  • bopa | 8 червня 2020, 11:43

   То перераховані факти ви називаєте "фантазиями и ночными кошмарами"? Чому викладену інформацію ви "Очередная статья нижайшего интеллектуального уровня"? У вас

  • Slava43 | 4 червня 2020, 13:46

   Це жодна агітація. На Буковині казали :»Мойше герехт, Сури герехт».

  • Slava43 | 4 червня 2020, 13:39

   За часів союза, УПЦ підлягала моіковському патріярхату, примусово. Від незалежності УПЦ старалась отримати незалежність від Москви. Тепер, коли Україна має ТОМОС та незалежність то Лавру потрібно

  Популярні статті місяця