Археолог виявив цвяхи, якими розіп'яли Христа

12.04.2011, 14:39

Згідно з версією, викладеною в новому документальному фільмі канадця Симхи Якубовича, Каїфа, юдейський первосвященик, що добивався смертного вироку для баламута, який назвався Сином Божим, після розп'яття Ісуса став християнином. Він не тільки зберіг цвяхи з хреста, а й забрав їх з собою в могилу,сподіваючись, що вони допоможуть йому в загробному житті.

Археолог, журналіст і режисер-кінодокументаліст Симха Якубович, який раніше стверджував, що знайшов загублену могилу Христа, зробив нове "відкриття". На прес-конференції в Єрусалимі він повідомив, що йому вдалося знайти цвяхи, вбиті римськими воїнами в хрест Ісуса. Прес-конференція є презентацією нового документального фільму "Цвяхи Христові", повідомляє MIGnews з посиланням на NEWSru.co.il.

Газета "Гаарец", розповідаючи про чергове "відкриття" уродженця Ізраїлю, що багато років проживає в Канаді, зазначає, що ізраїльські вчені скептично поставилися до версії, висловленої режисером. У 1990 році, під час прокладання шосе через гай на околицях єрусалимського району Абу-Тор, була виявлена печера з невеликими кам'яними саркофагами для поховання кісток ("оссуарії"). На думку археологів, поховання було зроблено в період Другого Храму. На одному із саркофагів було викарбувано ім'я "Каїфа".

Дослідники визнають, що ім'я "Каїфа" практично не траплялося в Юдеї періоду Другого Храму. Таким чином, вчені припустили, що печера могла служити склепом сім'ї первосвященика Йосифа бар Каїфи. Образ Каїфи стосується згадуваного в Євангеліях голови суду над Ісусом Христом.

Крім саркофагів, у печері були виявлені монети, парфуми, керамічна лампада і два іржаві цвяха. Симха Якубович переконаний, що це цвяхи з хреста, на якому був розіпнутий Ісус.

Згідно з версією, викладеною в новому документальному фільмі канадця, Каїфа, юдейський первосвященик, що добивався смертного вироку для баламута, який назвався Сином Божим, після розп'яття Ісуса став християнином. Він не тільки зберіг цвяхи з хреста, а й забрав їх з собою в могилу,сподіваючись, що вони допоможуть йому в загробному житті.

У публікації в газеті "Гаарец" зазначається, що археологи Управління стародавностей не виключають, що поховання під Єрусалимом може належати первосвященикові Каїфі, проте висловлюють великі сумніви з приводу цвяхів. Вчені зазначають, що досить часто в древніх склепах разом з іншими знахідками трапляються іржаві цвяхи. Якубович, в свою чергу, заявляє, що важко уявити, щоб члени сім'ї первосвященика в саркофаг із його останками поклали сторонні предмети. Проте вчені кажуть, що останки перекладалися в оссуарій практично в повній темряві, тому не виключено, що в саркофаг потрапили сторонні предмети.

Має Якубович слушність чи ні, зауважує газета "Гаарец", найближчим часом дізнатися не вдасться, оскільки після розкопок цвяхи безслідно зникли, і це при тому, що інші знахідки зі склепу зберігаються в архівах Управління стародавностей або виставлені в Музеї Ізраїлю.