Митрополит УПЦ (МП) назвав Путіна бандитом, а вихідців з України у російській владі – зрадниками

21 березня 2014, 09:27 | Міжнародні відносини | 3 |   | Код для блогу |  | 

Софроній.jpgМитрополит Черкаський і Канівський Софроній ( Дмитрук ), керуючий місцевою єпархією Української Православної Церкви ( Московського Патріархату ), виступив із зверненням до земляків - черкащан, які перебувають на державній службі Росії і підтримують Президента РФ Володимира Путіна у військовій інтервенції проти України , повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на черкаський сайт "Про головне".

"Історія цінує тих людей, які незалежно від обставин, місця проживання та громадянства завжди пам'ятають звідки вони походять, де їх батьківщина, де укріплений їх пуп, - зазначив митрополит Софроній. - Однак за всю свою історію Україна знала багато випадків зрад. Нікуди не поділися зрадники і в наш час. Розумію - гроші, слава, вплив, влада, а совість де? де проявлена ​​совість до свого народу? "

Єрарх УПЦ звернувся до представників вищого ешелону влади Росії, зокрема, до голови Ради Федерації РФ Валентини Матвієнко, яка законодавчо підтримала звернення Президента Росії про введення військ на територію України, а також до міністра культури Росії Володимира Мединського, який був одним з організаторів збору підписів серед російських діячів культури на підтримку дій Володимира Путіна в Криму.

"Мені соромно за вас, Валентина Матвієнко, я ж з вами зустрічався, коли ви приїжджали до Черкас ... прикро за ваших родичів, які ще живуть у Черкасах. Тут ваша школа, медучилище, повітря дніпровське - ви ж виросли на цьому , то як же змогли так підло вчинити по відношенню до свого народу, закликаючи того бандита Путіна (його не можна інакше назвати) посилати сюди, на ваших земляків, війська ? Я хотів би подивитися в очі міністра культури Росії зі Сміли ( місто в Черкаській області - ред. ). Яка у нього культура? Або він знає історію, знає про страждання українців?, - Звернувся митрополит до колишніх земляків. - Люди добрі , схаменіться! Кому ви служите? Чому ви зрадили батьківщину, виїхали з України і будуєте щасливе життя для росіян, якого там насправді і немає. Чому не хочете будувати його для українців? Якщо ви такі розумні і ваш мозок працює больше ніж на чотири відсотки, то отямтесь, виправте свої страшні і злочинні помилки проти свого народу, бо Бог вам цього не простить! "

Нагадаємо, раніше єпископи і священики УПЦ виступили із засудженням військової інтервенції Росії до Криму. Зокрема,  протоєрей Олександр Акулов від імені багатьох священиків УПЦ назвав військове вторгнення в Україну «помилковим кроком керівництва Росії». Глава «військового» відділу УПЦ митрополит Августин (Маркевич ) благословив українців на захист країни від зазіхань російської армії. Інший архиєрей УПЦ єпископ Філарет (Кучеров ) виступив з відкритою заявою до Президента РФ, в якій закликав його до "виведення військ з території України" і попередив про відповідь перед Богом за дії, які можуть призвести до братовбивчої війни між братніми православними народами. Місцеблюститель Київської кафедри УПЦ митрополит Онуфрій (Березовський) двічі просив Росію не допустити збройного конфлікту і зробити все можливе для збереження територіальної цілісності України. У свою чергу прес -секретар Предстоятеля УПЦ, голова Синодального інформаційно -просвітницького відділу УПЦ протоєрей Георгій Коваленко заявляв, що, вводячи в Україну війська, Росія порушує заповіді «не убий» і «не бажай дому ближнього твого».

У березні 2014 священики УПЦ приїжджали до Криму для підтримки українських моряків, яких командувач Чорноморським Флотом Росії Олександр Вітко схиляв до зради. У ці ж дні інші священики УПЦ завадили російським військам атакувати українську військову частину в Криму.

Священнослужителі УПЦ також свідчать, що кримська криза згуртувала народ України незалежно від конфесій та мови.

Система Orphus
Рейтинг
0
0
3коментарів

Коментарі

додати коментар 
 • 05dov74@mail.ru | 2 червня 2014, 11:37
  Коментувати коментар

  Отче,Софроній,поважаю Вашу позицію, накінець священники стають справді духовними вождями нації.Зрада Іуди, це зрада Криму Україні, зрада тих відщепенців, які виступають за сепаратизм, топчучи українську землю!Я ходила до Вас на заняття в дитинстві,коли ви будували храм, ми, діти, вчили українські колядки з Вами, збирали гроші на церкву! Всі ці роки, у мене, наполовину росіянки, було питання до Вас, чому Ви опинилися в церкві МП,який практично виродився в секту, освящав похід на Чечню, тепер підтримує агресію в Україні, Ви ж з такою любов"ю співали з нами українські пісні! Так їх співати може людина, яка любить Україну!Проявіть позицію громадянина України! Дякуємо ! Слава Україні!

 • Юлия Толкунова | 29 березня 2014, 10:44
  Коментувати коментар

  Оказывается, этот митрополит Софроний ещё в 2009 году сказал следующее: "Я лично склоняюсь перед гетманом Иваном Мазепой, я считаю его одной из наиболее значимых фигур в истории Украины." Т.е. он склоняется пред предателем, который кстати предан анафеме. Жаль, его про отношение к Иуде не спросили, думаю тут тоже было бы много открытий чудных. Что ж, если подобные подлецы и апологеты предательства осуждают Россию - значит, Россия всё сделала правильно.

 • ingvar | 21 березня 2014, 09:47
  Коментувати коментар

  ввсе вірно, завжди потрібно називати речі своїми іменами... а по-друге, все що стається, все на краще... українське православ’я в теперішніх обставинах не може не об’єднатися , лише потрібно все робити зважено, особливо у відношенні богослужбової мови.. на бажання, думаю, численних громад на сході залишитися під омофором московського патріарха потрібно реагувати також дуже і дуже зважено, щоби не допустити нового розколу, пояснюючи, що існування двох "канонічних" юрисдикцій на одній території (в одному граді) є, звичайно, нонсенсом з т.з. церковних канонів...

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

Останні коментарі

 • keleynik | 16 січня 2017, 16:22

  Истинно так :))) Ну не в курсе был Вас. Анисимов: «Дехто поширює інформацію, що ми повинні були відвідати і непідконтрольну українським військовим територію. Але ці люди не розуміють в чому полягає

 • Леонтій | 16 січня 2017, 15:21

  Ну що ж: досить типова ситуація. Тобто, є "інвестор-забудовник", який і "поклав око" на цю земельну ділянку, причому розташовану практично в центрі столиці. Одначе на якій і

 • Гриша Котенко | 16 січня 2017, 14:57

  а козлик ваня не сказав шо та буда яку він називає храмом там знаходиться незаконно і якшо це було в раші то його давно знесли і ваню поперли під зад

 • Roman Kalinin | 16 січня 2017, 11:41

  А від коли всі так розпереживались за католицькі та мусульманські общини на непідконтрольних територіях? Чому ж так не "переживають" коли на мирній території закликають до насилля проти

 • Пан Валерій | 16 січня 2017, 11:11

  Дотепна назва. Навіть не наважуюсь спитати - а які потреби стосовно прапору можуть виникнути у солдатів?