На Кіровоградщині губернатор силоміць перевів парафію Київського Патріархату в Московський, - заява УПЦ КП

10 грудня 2012, 12:03 | Державно-конфесійні стосунки | 6 |   | Код для блогу |  | 

У селищі міського типу Новоархангельськ на Кіровоградщині обласна державна адміністрація волюнтаристським рішенням перевела релігійну громаду храму рівноапостольного князя Володимира з УПЦ КП в УПЦ (МП).  Зміну конфесійної приналежності чиновники здійснили без відома і згоди вірян, її настоятеля та правлячого архиєрея. Парафіяни відтак звернулася з позовом до Кіровоградського окружного адміністративного суду щодо оскарження дій та розпоряджень чиновників КОДА і готуються до захисту від силового захоплення їхньої церкви.

Про це повідомляє офіційний сайт УПЦ КП.

Намагання перевести парафію під юрисдикцію УПЦ (МП) чиновники Кіровоградської ОДА, за твердженням вірян Київського Патріархату, робили неодноразово упродовж кількох років. Навесні 2007 році вони разом із священнослужителями УПЦ (МП) умовляли настоятеля парафії протоєрея Іллю Совича перевести парафію у Московський Патріархат, а саму громаду поставити перед фактом.

«Після рішучої відмови отця настоятеля «ініціативна група», не проводячи парафіяльні (загальні) збори та без підпису настоятеля, подала нібито від імені релігійної громади документи в ОДА про перехід у МП. Як не дивно, такі липові папери було прийнято до розгляду», - стверджують віряни УПЦ КП у своїй заяві.

У відповідь на тиск місцевої влади 2 серпня 2012 року настоятель скликав парафіяльні збори, на яких віряни прийняли статут у новій редакції. Громада окрім того звернулася з відкритим листом до громадськості, у якому заявила про брутальні порушення їхніх прав органами виконавчої влади та їх керівниками. Єпископ УПЦ КП Марк зі свого боку написав відкритий лист до Президента України, прем’єр-міністра, міністра культури, генерального прокурора, голови Служби безпеки, з вимогою відновити законність і правопорядок, мир у житті православних.

«Однак, незважаючи ні на що, перебуваючи в ейфорії від безкарності, місцеві чиновники в листопаді повідомили громаду та єпархіальне управління УПЦ КП про нібито наявність підстав для відмови у реєстрації статуту в новій редакції. Чим вони підтвердили побоювання вірних Київського Патріархату щодо упередженого ставлення та можливої змови керівництва області з представниками УПЦ МП з метою рейдерського захоплення храму» , - йдеться у заяві.

«Ці побоювання, на жаль, збулися. 5 грудня 2012 року єпископу Марку було повідомлено про розпорядження голови Кіровоградської ОДА Ларіна С. М. від 30 листопада 2012 року за №729-р про зміну юрисдикційної приналежності громади Київського Патріархату, шляхом переведення її в Московський Патріархат.  Зазначимо, що саме розпорядження багато днів трималося в таємниці, а чиновники весь цей час ревно запевняли про «неупередженість» та «справедливі рішення», - наголошують парафіяни.

Громада храму рівноапостольного князя Володимира вимагає втрутитися у ситуацію вище керівництво держави і правоохоронні органи, дати відповідну правову оцінку діям губернатора Ларіна та його команди.

«Просимо місцеві й загальнодержавні церковні та світські ЗМІ якнайширше висвітлити ситуацію навколо громади Рівноапостольного князя Володимира в смт. Новоархангельськ. Вірних же Київського Патріархату просимо посилених молитов та підтримки у відстоюванні парафіянами свого храму», - зазначають вони у документі.

Громада також звернулася з позовом до Кіровоградського окружного адміністративного суду щодо оскарження дій та розпоряджень чиновників КОДА. Парафіяни мають інформацію, що вже у найближчу неділю готується силове захоплення храму в Новохархангельську фіктивною громадою Московського Патріархату.

«Лише пильна увага громадськості зможе зупинити беззаконня», - наголошують вони.

Система Orphus
Рейтинг
0
0
6коментарів

Коментарі

додати коментар 
 • євген | 13 грудня 2012, 01:46
  Коментувати коментар

  Свобода прийде- порядок наведе... поможе скасувати промосковське рішення !

 • Вепр | 10 грудня 2012, 16:00
  Коментувати коментар

  Насправді, там храм там з самого початку будувався для православних (МП) і ні про який "Київський патріархат" ще не було чути. Тобто зараз все просто повертається у вихідне положення речей

  • alexx | 10 грудня 2012, 22:36
   Коментувати коментар

   Ви були одним з тих хто будував цей храм? Тобто ви вважаєте себе членом цієї громади і знаєте дійсний стан речей? Хто хоче дізнатись правду - звертайтесь безпосередньо туди, порозпитуйте людей, що й до чого... не буду вдаватись в подробиці, бо це лише бруд. Тут лише деякі (нажаль вже реалізовані)амбіції певних людей. Пізніше кожен відповідатиме за свої вчинки

 • Dzhmil | 10 грудня 2012, 12:17
  Коментувати коментар

  Беззаконна структура ем-пе і дії її беззаконні. Про це відодмо давно, а такі факти тільки зайве підтверджують цей прикрий факт. То ж дивно, що досі ще дехто з українців вважає, що в так званій "упц"-ем-пе є "український вектор! Нічого там немає українського, як немає нічого християнського, насамперед - благодаті Божої.

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

Останні коментарі

 • keleynik | 16 січня 2017, 16:22

  Истинно так :))) Ну не в курсе был Вас. Анисимов: «Дехто поширює інформацію, що ми повинні були відвідати і непідконтрольну українським військовим територію. Але ці люди не розуміють в чому полягає

 • Леонтій | 16 січня 2017, 15:21

  Ну що ж: досить типова ситуація. Тобто, є "інвестор-забудовник", який і "поклав око" на цю земельну ділянку, причому розташовану практично в центрі столиці. Одначе на якій і

 • Гриша Котенко | 16 січня 2017, 14:57

  а козлик ваня не сказав шо та буда яку він називає храмом там знаходиться незаконно і якшо це було в раші то його давно знесли і ваню поперли під зад

 • Roman Kalinin | 16 січня 2017, 11:41

  А від коли всі так розпереживались за католицькі та мусульманські общини на непідконтрольних територіях? Чому ж так не "переживають" коли на мирній території закликають до насилля проти

 • Пан Валерій | 16 січня 2017, 11:11

  Дотепна назва. Навіть не наважуюсь спитати - а які потреби стосовно прапору можуть виникнути у солдатів?