Синод УПЦ КП просить Патріарха Варфоломія прислати комісію в Україну, бо Патріарх Кирил вводить в оману православний світ

25 січня 2016, 11:23 | Православний світ | 3 |   | Код для блогу |  | 

Синод_КП.jpgВиступ Патрірха Кирила в Шамбезі на зібранні Помісних Православних Церков про ситуацію в Україні викликав негайну реакцію з боку Синоду УПЦ КП, який відбувся у Києві 23 січня під головуванням Патріарха Філарета.

Синод УПЦ КП висловив обурення, назвавши виступ Кирила тенденційним, не об’єктивним, наповненим посиланнями на не існуючі або однобоко чи спотворено висвітлені факти.

Як наголошують в УПЦ КП, цей виступ вводить в оману учасників Синаксу щодо реальної ситуації в Україні, в тому числі у питанні переходу громад Московського Патріархату під омофор Київського Патріархату. «Тому цей виступ, як публічне виголошення неправди і введення інших в оману, є недостойний сану архиєрея, носієм якого є Кирил (Гундяєв), та посади Предстоятеля РПЦ, яку він обіймає», – йдеться в ухвалі Синоду УПЦ КП.

Єпископи УПЦ КП пояснюють таку поведінку Глави РПЦ тим, що Кирил перебуває у залежності від державної влади Росії, яка з кінця лютого 2014 року і дотепер здійснює військову, інформаційну та економічну агресію проти України, окупувала Крим та частину території Донецької і Луганської областей. Тому єпископи УПЦ КП наголошують, що  «є об’єктивні підстави стверджувати, що заяви та дії Московського Патріарха Кирила (Гундяєва) і в цілому Московської Патріархії щодо України знаходяться під впливом влади Росії та є елементом її агресивної політики».

В УПЦ КП акцентують на тому, що керівництво Церкви Московського Патріархату в Україні як у центрі, так і на місцях, категорично відкидає будь-які пропозиції щодо діалогу, виступаючи лише з ультимативними вимогами та ігноруючи реальне бажання власних парафіян вийти з-під юрисдикції Московського Патріархату.

«У випадках, коли на місці вбачається можливість мирного вирішення питання користування храмом та іншим майном парафії шляхом почергового здійснення богослужіння двома частинами колишньої громади УПЦ МП, центральне керівництво церкви Московського Патріархату в Україні перешкоджає цьому, свідомо загострюючи протистояння», – йдеться  в ухвалі  Синоду.

В УПЦ КП наголошують, що жодна незалежна міжнародна інституція, така як ООН, ОБСЄ чи інша авторитетна міжнародна організація, не підтверджують достовірність та об’єктивність заяв, які робить Московський Патріархат щодо так званого захоплення храмів в Україні.

Єпископи УПЦ КП ще раз засвідчили на Синоді, що «Київський Патріархат продовжує закликати керівництво Церкви Московського Патріархату в Україні до конструктивного діалогу з метою вироблення ясного і сприйнятого двома сторонами способу реалізації віруючими та їхніми громадами гарантованого Законами України права на вільний вибір підпорядкування тій чи іншій Церкві.

У зв’язку з неправдивими звинуваченнями, висунутими Патріархом  проти Української Православної Церкви Київського Патріархату, Синод УПЦ КП просить Вселенського Патріарха Варфоломія  надіслати в Україну для дослідження справи і подальшої доповіді Помісним Православним Церквам авторитетну церковну комісію.

При цьому в УПЦ КП наголошують: «При Враховуючи, що сторона Московського Патріархату є учасником конфлікту, перебуває у залежності від влади Росії, як держави-агресора, та сама підпадає під низку об’єктивних звинувачень, вважаємо, що представники Московського Патріархату не можуть бути включені до складу такої комісії, а лише повинні давати їй свідчення і докази».

Система Orphus
Рейтинг
0
0
3коментарів

Коментарі

додати коментар 
 • Людмила Степанкова | 31 січня 2016, 12:36
  Коментувати коментар

  Называя священнослужителей нечистью, сам становишся нечистью. Кто вы такой, Михаил? Я думаю, что вы просто "никто" и звать вас никак. И думайте, что пишете. Вселенскому Патриарху вообще нет равных, Тогда к нему вообще никто не может обращаться, судя по вашему коммнетарию.

  • Михаил | 31 січня 2016, 16:17
   Коментувати коментар

   Я никогда не посмею назвать священнослужителей " нечистью", ни православных, ни униатов, ни католиков. Но "упц кп" не церковь, а афера и работают в ней (а не служат) аферисты и безбожники, использующие православную символику. Патриарх Варфоломей лишь "первый по чести", но равный среди 9 Православных Патриархов.

 • Михаил | 25 січня 2016, 21:41
  Коментувати коментар

  Какая-то нечисть на своём шабаше обнаглела настолько, что посмела обращаться, чуть ли не на равных, к Мировому Православию с каким-то вяканьем! ОТВЕТА НЕ БУДЕТ! Покайтесь, примите Крещение, станьте Православными, вот тогда вы сможете общаться с истинными христианами! А пока вы НИКТО и звать вас НИКАК!

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

Останні коментарі

 • OLesja | 28 червня 2016, 04:15

  Не смішіть:) ...Зрозуміло що ваш Кирило гучно програв... Варфоломій ПЕРШИЙ між Рівними... А хто Кирило? Що Варфоломій буде чи не буде робити, побачимо. А вже побачили, що після виступу Сербського

 • OLesja | 28 червня 2016, 04:04

  А ви яке відношення до Собору мали? Варфоломій ні вас ні вашого Онуфрія не запрошував.

 • netoy_gaidamak | 28 червня 2016, 00:32

  Мені аж ніяк не зрозуміла позиція Зорі. Ніякого відношення до СОбору ні він ні його Патріарх не мав. Делегацію від КП теж не було, але агітувать за цю подію він взявся у повній мірі. Та ще друзів на

 • netoy_gaidamak | 28 червня 2016, 00:08

  Спочатку як каже Кропива- дізнатись на якій підставі на території Церкви чіпляють прапор(провокація), а потім брати Отця на розмову. Багато випадків коли тітухани провокують УПЦ задля захоплення

 • Кропива | 27 червня 2016, 23:23

  Згоден, що державний символ у жодному разі називати ганчіркою не можна. та чому не уточнюється, що прапор був повішаний на території церкви без хоча б формальної проінформованності священника, що

Популярні статті місяця