Патріарх Філарет - Патріарху Варфоломію: Москва цинічно бреше про події на Сході України

1 вересня 2014, 11:13 | Православний світ | 2 |   | Код для блогу |  | 

Patr_Filaret.jpgПредстоятель УПЦ КП Філарет звернувся із листом до Вселенського Патріарха Варфоломія, де спростував закиди Московського Патріарха, що нібито на Донбасі точиться релігійна війна, а віряни Київського Патріархату та УГКЦ нищать «канонічне» православ’я. Предстоятель Київського Патріархату також закликав Константинополь дати гідну оцінку брехні, яку поширює про Україну очільник РПЦ Кирил.

«Вперше з часів правління нацистського фюрера Гітлера ми зіткнулися з надзвичайною за рівнем цинізму і неправди масованою пропагандою проти України. Нею через практично всі засоби масової інформації Росія намагається переконати світ у справедливості своїх дій», - йдеться в документі.

«Саме як частину і плід цієї пропаганди необхідно розглядати і лист до Вас Московського Патріарха Кирила, в якому він описує події на Донбасі як громадянську війну і релігійне протистояння», - додав він.

Патріарх УПЦ КП навів коротку історичну довідку, пояснюючи, які події передували кровопролиттю на Донбасі: відмова тодішньої верхівки держави підписувати асоціацію з ЄС, Майдан, розстріл протестувальників, втеча Януковича, окупація Криму, проникнення російських бойовиків у Донецьку та Луганську області.

«Насправді ж події на Донбасі є наслідком збройної агресії Росії проти України. Керівники так званих народних республік, найманці, зброя, фінансування, інформаційна підтримка – все це йде з Росії через захоплену ділянку кордону. В жодному іншому місці України, окрім тих, де діють російські найманці, немає ні збройних конфліктів, ні інших форм протистояння, характерних для громадянських і релігійних воєн», - зауважив Предстоятель УПЦ КП

За його словами, в українському війську служать представники всіх конфесій та національностей, які мешкають в Україні. Тому твердження Патріарха Кирила, що озброєні «уніати та схизматики» борються на Донбасі «проти Московського Патріархату – також є відвертою і цинічною брехнею».

«На жаль, не поодинокими є факти, коли у храмах Московського Патріархату чи інших церковних приміщеннях було виявлено склади зброї, надавалося сприяння терористам у проживанні та харчуванні, виявлялася моральна підтримка їхньої злочинної справи через надання особливого публічного благословення на боротьбу проти України. В останній час виявилися також факти використання терористами для безпечної втечі священичого одягу та документів, які, за нашими даними, видає одна з єпархій Московського Патріархату на Донбасі», - зауважив він.

«Все це дає підстави українським військовослужбовцям особливо пильно ставитися до переміщення священиків, які можуть виявитися насправді перевдягненими терористами чи їхніми посібниками. Засвідчую, що у зв’язку з цим і наші священнослужителі стикаються з незручностями з боку українських військовослужбовців, до чого ми ставимося з розумінням», - пояснив першоєрарх.

«Від імені наших єпископів, духовенства і віруючих звертаюся до Вас з проханням гідно оцінити та відкинути неправду, яку розповсюджує Московський Патріарх Кирил. Ми просимо молитися про мир в Україні та про звільнення нашої держави від зовнішньої агресії. Сподіваюся, що Ви не дасте втягнути Православну Церкву в кампанію надзвичайної брехні, яку російська влада, в тому числі з допомогою патріарха Кирила, проводить проти України», - наголосив Патріарх УПЦ КП Філарет.

Нагадаємо, 14 серпня на офіційному сайті Московської Патріархії з’явився лист Патріарха РПЦ до Предстоятелів Православних Церков, у якому він звинуватив «розкольників» та «уніатів» у нищенні «канонічного» православ’я у Донецькій та Луганських областях. Наступного дня цей лист з невідомих причин зник з усіх сайтів, підконтрольних Московській Патріархії.

Світлини РІСУ і Радіо Свобода

Система Orphus
Рейтинг
0
0
2коментарів

Коментарі

додати коментар 
 • Михаил | 3 березня 2015, 01:12
  Коментувати коментар

  Врет или не врет Патриарх Кирилл в Мировом Православии как-нибудь разберутся и, если надо, примут решение. А вот что абсурдно и вызывает отвращение у Мирового Православия - это общение с так называемым "киевским патриархом" Денисенко, который смеет обращаться к Патриарху Варфоломею чуть ли не как равный к равному, патриарх к патриарху, забывая, что для всех он лишь актер и клоун, своровавший и нацепивший на себя патриаршее облачение, у которого нет и не может быть ничего общего с Мировым Православием.

 • mijswerdna | 17 вересня 2014, 11:53
  Коментувати коментар

  Propaganda and counter-propaganda. I can say with near certainty that if Kirill and Filaret were suddenly thrust before the Almighty, He would say, "I don't know either of you. You are equally driven by the same master and that master is not me." All of these supposed "holy men" preside over their holy warring factions. UGCC, UOC-KP, UOC-MP, ROC etc. whereas Christ presides over the Rus Orthodox Catholic Church united in one baptism. I highly that any of these men belong to this church. I would welcome a truly holy man who does. Neither of these "holy" adversaries are he.

Залишати коментарі можуть тільки зареєстровані відвідувачі Ввійти

Останні коментарі

 • Грицько | 15 березня 2017, 10:58

  це на мові військових це називається : збройний конфлікт низької інтенсивності. Війна - це велика Вітчизняна війна, 1-ша світова війна, вітчизняна війна 1812 р. і т.д. война — это крайняя, наиболее

 • Грицько | 15 березня 2017, 10:27

  'Але так уже повелося в православному світі: якщо є національна держава , рано чи пізно з'являється національна незалежна Церква" зараз на всеправославному рывны іде діалог з приводу одержання

 • Стефан | 13 березня 2017, 23:30

  Самостоятельность Украинской Церкви - естественное состояние, свободное от влияния коммунистических кураторов, травящих уже 100 лет православных и одобряющих вооружённое сопротивление сепаратистов,

 • Николай Григорьев | 10 березня 2017, 22:19

  Полный текст комментариев размещен под 16 частью этого Цикла Александра Андрущенко

 • Николай Григорьев | 10 березня 2017, 22:19

  Полный текст комментариев размещен под 16 частью этого Цикла Александра Андрущенко.

Популярні статті місяця