• Головна
  • Новини
  • Молодіжна і Всеукраїнська прощі УГКЦ до Зарваниці цьогоріч пройдуть водночас...

Молодіжна і Всеукраїнська прощі УГКЦ до Зарваниці цьогоріч пройдуть водночас

25.04.2014, 09:35
Молодіжна і Всеукраїнська прощі УГКЦ до Зарваниці цьогоріч пройдуть водночас - фото 1
Два дні у липні — 19-20 числа — триватимуть Всеукраїнська та Молодіжна прощі до Зарваниці.

exklusiv.gifДва дні у липні — 19-20 числа — триватимуть Всеукраїнська та Молодіжна прощі до Зарваниці.

Вони відбудуться під символікою 25-річчя виходу УГКЦ з підпілля, повідомив кореспонденту РІСУ Володимиру Морозу прес-секретар Тернопільсько-Зборівської архиєпархії УГКЦ о. Олег Харишин. Очікувано, що ці прощі очолить Глава УГКЦ Блаженніший Святослав Шевчук.

Отож першою із загальних у другу неділю травня, 11 числа, стане велопроща з нагоди Дня Матері за маршрутом Тернопіль-Зарваниця-Тернопіль.

Зарваниця.jpg

17 травня відбудеться проща руху “Матері в молитві”, а вже 22 червня пройде проща працівників комунальних підприємств. Уже в наступну неділю після Всеукраїнської та Молодіжної — тобто 27 липня, у графіку стоїть ще одна проща працівників комунальних підприємств.

А от проща монашества у 2014 р. пройде у переддень Дня Незалежності, 23 серпня. Примітною має бути і Піша проща (Стежками Патріарха) від Заздрості до Зарваниці. Її організовують перед початком навчального року для охочих учнів, вчителів і викладачів вузів.

Правоохоронці і медики України побувають на прощі у Марійському духовному центрі в Зарваниці в один день — 13 вересня. Натомість працівники соціальної сфери — 19 жовтня.

“Одначе паломники їдуть до Зарваниці щодня. Є також прощі деканатів, єпархій, екзархатів. Зорганізуватися на таку прощу можуть члени спільнот. У такому випадку краще заздалегідь повідомити у Марійський духовний центр про це. Адже у такому випадку краще подбати про харчування і проживання учасників прощі”, – говорить о. О. Харишин.

Контакти Марійського духовного центру — тел. (03551) 3-48-49, моб. 0-67-351-15-00.

Довідка РІСУ: Зарваниця – найбільш значимий відпустовий Марійський центр УГКЦ. Село Зарваниця розташовано на території Теребовлянського району на Тернопільщині.

Після зруйнування Києва татаро-монголами в 1240 р., один з ченців, що врятувався від загибелі міста, мав над річкою Стрипою видіння Богоматері, яка послала йому на згадку про це ікону. Монах зробив на цьому місці скит з каплицею, а ікона дуже швидко прославилася чудами. Невдовзі притягнуті цим знаком Божої благодаті люди почали оселятись неподалік скиту, а на його місці виник монастир. Відтоді і до сьогодні Зарваниця має велику пошану серед численних прочан – прощі до Матері Божої Зарваницької виникли ще в середньовіччі. В 1742 р. Львівський митрополит Атаназій Шептицький коронував інший образ із Зарваницької святині, який також прославився чудами – Розп'ятого Ісуса. В 1867 р. було коронавано і саму чудотворну ікону Марії з Дитям, а стараннями кардинала Івана Сімеоді Папа Пій ІХ надав Зарваниці широкі відпустові привілеї. В 1944 р. комуністична влада спалила дерев'яну церкву, а через два роки знищила монастир. Джерело біля зруйнованої каплиці об'явлень обгородили колючим дротом, а на відпустові дні ставили міліційні заслони, щоб не допустити людей на місце, де стояла святиня. Незважаючи на це, прощі не припинялися, а священики таємно служили Служби Божі в хатах людей. В 1991 р. почалося відродження Зарваниці, пожертви надходили з усіх куточків України і світу – красномовний доказ великого духовного значення цього місця для кожного українця греко-католика.

Сьогодні в Зарваницю приходять всеукраїнські греко-католицькі прощі, від квітня до листопада одні за одними сходяться представники різних єпархій і регіонів України, державних та профільних установ (наприклад, митники, працівники освіти, УМВС, аграрії, військові), а також вівтарні служби, марійські дружини, церковні рухи та спільноти.