• Головна
  • Новини
  • Усі бажаючі зможуть висловити думки стосовно конкурсних проектів пам’ятника Митрополиту Андрею Шептицькому у Львові...

Усі бажаючі зможуть висловити думки стосовно конкурсних проектів пам’ятника Митрополиту Андрею Шептицькому у Львові

10.07.2010, 18:54
Усі бажаючі зможуть висловити думки стосовно конкурсних проектів пам’ятника Митрополиту Андрею Шептицькому у Львові - фото 1

З 12 по 20 липня 2010 року у Національному музеї у Львові ім. Андрея Шептицького (пр. Свободи, 20) розпочне свою роботу виставка-конкурс проектів в рамках першого туру Всеукраїнського відкритого конкурсу на кращу концептуальну ідею пам’ятника Митрополиту Андрею Шептицькому у м. Львові.

AndreyShept.jpgЗ 12 по 20 липня 2010 року у Національному музеї у Львові ім. Андрея Шептицького (пр. Свободи, 20) розпочне свою роботу виставка-конкурс проектів в рамках першого туру Всеукраїнського відкритого конкурсу на кращу концептуальну ідею пам’ятника Митрополиту Андрею Шептицькому у м. Львові. Про це РІСУ повідомили у Національному музеї ім. Андрея Шептицького.

Згідно з умовами конкурсу, його учасники мали до 1 липня цього року подати на розгляд журі свої авторські проекти, відтак 20 липня журі має обрати п’ять найкращих робіт.

Оскільки конкурс є відкритим то усі бажаючі мають можливість оглянути роботи, які експонуватимуться у НМЛ, та висловити свої думки стосовно поданих проектів.

Акція організована за підтримки Курії Львівської Архиєпархії Української Греко-Католицької Церкви, Львівської міської ради, Львівської обласної державної адміністрації та Львівської організації Національної Спілки Архітекторів України. Голова організаційного комітету – Архиєпископ Львівський УГКЦ Владика Ігор (Возьняк).  

Довідка:

Андрей Шептицький (29.07.1865 – 01.11.1944) очолив Українську Греко-Католицьку Церкву 1901 року. Митрополит мав декілька наукових ступенів: доктор права, доктор теології, доктор філософії.

Митрополит Шептицький перший із вищих єрархів Греко-Католицької Церкви почав використовувати народну мову у спілкуванні із вірними.

Як Митрополит, двічі відвідав Росію (1907, 1912) та Білорусь. Сприяв розбудові Російської Греко-Католицької Церкви. Створив апостольський вікаріат для вірних греко-католицької церкви у Боснії. У 1907 році добився призначення єпископа для США, а в 1912 році – для українців в Канаді.

У міжвоєнний період Митрополит Шептицький продовжував роботу з розбудови УГКЦ. За його ініціативи було засновано Львівську греко-католицьку академію (1928р.), Богословське наукове товариство.

Під час Другої Світової війни Шептицький ставив питання про об’єднання всіх християн України навколо Київського Патріархату у єдності з Римським престолом.

Митрополит підтримував діяльність наукових культурно-просвітницьких товариств «Просвіта», «Рідна школа», «Сільський господар».

Заснував Український національний музей, надавав стипендії молодим українським митцям для здобуття художньої освіти у кращих навчальних закладах Європи.

На сьогодні триває процес беатифікації Митрополита Андрея.

ЛЬВІВ