УКУ відкриває Школу реабілітаційної медицини

13.10.2015, 16:48

Український католицький університет відкриває Школу реабілітаційної медицини, яка готуватиме фізичних терапевтів та ерготерапевтів. Очолить Школу Уляна Супрун – директор гуманітарних ініціатив Світового Конгресу Українців. Лікар, яка все життя прожила в США, але з початком Революції Гідності повернулась в Україну і створила ініціативу «Захист патріотів».

Український католицький університет відкриває Школу реабілітаційної медицини, яка готуватиме фізичних терапевтів та ерготерапевтів. Очолить Школу Уляна Супрун – директор гуманітарних ініціатив Світового Конгресу Українців. Лікар, яка все життя прожила в США, але з початком Революції Гідності повернулась в Україну і створила ініціативу «Захист патріотів».

Школа працюватиме у декількох напрямах. Вже у вересні 2016 року заплановано відкриття дворічної магістерської програми з підготовки фізичних терапевтів. Програма готуватиме експертів згідно із міжнародними стандартами з фокусом на фізичну реабілітацію та ерготерапію. Оскільки підготовка фізичних терапевтів – це передовсім, практика, другим напрямом роботи є створення сучасного Реабілітаційного центру з надання фізичної та психологічної реабілітації. Це буде місце реабілітації пацієнтів та навчальною базою для студентів.

За словами Уляни Супрун, в основі концепції Школи реабілітаційної медицини лежить нова парадигма, яка націлена на зміну системи та започаткування практичної науки в Україні. «Програма школи розроблена з урахуванням досвіду університетів Європи, Канади та США. Це дозволить студентам отримати знання та навички з реабілітації за міжнародними стандартами. Вступ передбачатиме відповідність до обов’язкових вимог, наявність базових знань в абітурєнта та конкурсний відбір. Впевнене, діяльність Школи стане зразком для наслідування та запровадження нових стандартів по всій країні», – розповідає деталі керівник Школи

«Війна на Сході України показала, що одним із викликів для країни є питання реабілітації. Існує лише незначна кількість реабілітаційних центрів в Україні, які підходять для надання послуг воїнам АТО і жертвам війни. У той час, коли в Перемишлі (містечко, розташоване за 7 кілометрів від українсько-польського кордону із населенням 66,756 осіб) є 5 амбулаторних центрів, не кажучи про лікарняні. УКУ завжди відповідав на виклики часу та формував пропозиції на запит громадянського суспільства. Тому одним із своїм завдань ми бачимо розвиток галузі реабілітації в Україні», – розповідає ректор УКУ о. Богдан Прах

УКУ застосовує новітні та найкращі підходи зі світового досвіду та має розвинені партнерські відносини з різними організаціями в цілому світі, – вважає Уляна Супрун. – Це дає дуже благодатний грунт для впровадження програми. Окрім того, в університеті вже працює напрямок охорони здоров’я, – зокрема, програма медичного, психологічного та соціального супроводу людей з особливими потребами, Школа біоетики, Інститут психічного здоров’я, бакалаврська програма з клінічної психології.

Перший проректор УКУ Тарас Добко: «Ми розуміємо, що людина з фізичними вадами володіє тими ж основними правами і має ті ж потреби, що й будь-яка інша людина. Наша мета полягає у тому, щоб повернути постраждалих на війні військових та цивільних до незалежного та нормального життя, зберігаючи їхню гідність, без створення цілого покоління «інвалідів», що залежатиме від суспільства у отриманні фінансової підтримки та почуватиме себе другосортним. Відкриття Школи – лепта УКУ в трансформацію сфери реабілітації в державі».

Пропозицію ректорату про відкриття в УКУ Школи реабілітаційної медицини підтримали і Сенатори університету. Сенатори переконані, що реалізація проекту може стати важливою віхою не тільки у діяльності УКУ, а й у трансформації українського суспільства і підсиленню соціального служіння Церкви. Про це повідомляє інформаційний відділ УКУ.

Теги: #УКУ