У Миколаєві беруться за реставрацію сакральних споруд

06.04.2016, 10:37
У Миколаєві беруться за реставрацію сакральних споруд - фото 1
45 історико-архітектурних об'єктів, серед яких 3 сакральних пам'ятки, буде відреставровано та відновлено протягом трьох років у Миколаєві.

exklusiv.gif45 історико-архітектурних об'єктів, серед яких 3 сакральних пам'ятки, буде відреставровано та відновлено протягом трьох років у Миколаєві. 5 квітня Миколаївська міськрада затвердила "Програму охорони культурної спадщини міста Миколаєва на 2016-2018 роки". Результатом її реалізації стануть великі реставраційні роботи в місті, – повідомила кореспондент РІСУ Тетяна Длінна.

У Миколаєві потребують значних відновлювальних робіт некрополь та повної реставрації синагога і православний храм.

Миколаївська синагога

Зведення першої синагоги у місті було пов'язано з релігійними потребами єврейської громади, більшість якої складали купці-постачальники та підрядчики адміралтейства та Чорноморського флоту. Наріжний камінь заклали у 1819, завершили будівництво та освятили культову споруду у 1822 році. Культова діяльність синагоги була припинена у 1935 році. За радянських часів споруда зазнала суттєвої руйнації. Синагога знаходиться в історичній частині старого Миколаєва по вулиці ребе Шнеєрсона – колишня вулиця Карла Лібкнехта. Нині належить єврейській релігійній громаді міста.

Храм Олександра Невського в Миколаєві

Православний храм святого князя Олександра Невського знаходиться у власності релігійної громади УПЦ КП. Церква зведена у 1886 році за проектом архітектора І.Ф. Жуковського-Волинського. Вона розташована у живописній місцині міста – на піднесеному березі річки Інгул. Архітектура культової споруди вирізняється російсько-візантійським стилем. Храм збудований як госпітальна церква коштом воїнів-інвалідів Кримської війни. У сучасних умовах його діяльність важлива для поранених українських бійців, що проходять лікування у військовому шпиталі та місцевої релігійної громади УПЦ КП.

Миколаївський некропольЯк раніше повідомляла РІСУ, у критичному стані знаходиться Миколаївський некрополь – старохристиянське кладовище, яке функціонувало у місті з 1795 року до 70-х років XX століття. У його землі покояться М. А. Аркас – адмірал Чорноморського флоту, його син український історик, композитор М. М. Аркас та інші члени цієї видатної родини. Тут спочивають В.Н. Каразін – засновник Харківського університету – та багато інших славетних науковців, культурних та громадських діячів.

У "Програмі охорони культурної спадщини міста Миколаєва на 2016-2018 роки" зазначається, що результатом її реалізації повинен стати перехід від охорони окремих пам’яток до збереження і розвитку історичного середовища в цілому, створення умов до збереження історичної пам’яті, а також залучення широких верств населення до всіх етапів роботи із культурною спадщиною.

Світлини: ua.igotoworld.com; hram-nikolaev.com