• Головна
  • Новини
  • У конкурсі на кращу концепцію відновлення Десятинної церкви беруть участь 10 професійних колективів...

У конкурсі на кращу концепцію відновлення Десятинної церкви беруть участь 10 професійних колективів

17.03.2011, 09:34
У конкурсі на кращу концепцію відновлення Десятинної церкви беруть участь 10 професійних колективів - фото 1
Роботи мають бути представлені на розгляд журі до 25 квітня, а результати конкурсу будуть оголошені та презентовані громадськості 30 квітня 2011 року.

Desyatunna.jpgЯк повідомили прес-службі КМДА у Головному управлінні містобудування та архітектури, до участі у бліц-конкурсі на визначення кращої концепції відновлення Десятинної церкви долучились 10 професійних творчих колективів.

Фахівці, які взялися за це досить складне завдання, мають досвід роботи з реставрації та реабілітації пам’яток архітектури, історії та археології, тісно співпрацюють з зарубіжними колегами і знайомі з кращими зразками реалізації проектів із збереження архітектурних пам’яток світового значення.

Наразі всі колективи отримали вихідні данні та умови конкурсу. Роботи мають бути представлені на розгляд журі до 25 квітня, а результати конкурсу будуть оголошені та презентовані громадськості 30 квітня 2011 року. Про це інформує Релігія в Україні

В лютому цього року оголошено бліц-конкурс на визначення кращої містобудівної, культурної, архітектурної та мистецької концепції консервації та сучасної музеєфікації автентичних залишків церкви Богородиці (Десятинної), пам'ятки археології національного значення «Місто Володимира – дитинець стародавнього Києва з фундаментами Десятинної церкви» із створенням архітектурного ансамблю з можливістю екскурсійного відвідування, відправлення релігійних потреб громадян та проведення протокольних заходів.

У коментарі з цього приводу редакція пам'яткознавчого видання "Відлуння віків" повідомила: "Невідомий герой "Офіційного веб-порталу Київської мiської влади" вперто продовжує "відновлювати Десятинну церкву". Попри прописані умови конкурсу і неодноразові запевнення головного архітектора Києва Сергія Целовальника у зворотньому. Не здивуємося, коли ця "качка" вчергове підхопиться різного роду "києвознавцями" і спричинить нову хвилю квазі-пам'яткоохоронної істерики. Чи все ж не "качка"? Чи таки є підстави для хвилювання?".