СБУ оголосила підозру за антиукраїнську діяльність настоятелю Троїцького храму в Москві

18 квітня, 09:00
Суспільство
СБУ оголосила підозру за антиукраїнську діяльність настоятелю Троїцького храму в Москві - фото 1
Служба безпеки України оголосила підозру за трьома статтями, зокрема, у посяганні та територіальну цілісність України, настоятелю Троїцького храму Російської Православної Церкви у місті Москва Андрію Новікову. До 2014 року він обіймав посаду секретаря Одеської єпархії УПЦ МП. Через свої звʼязки з керівництвом Кіровоградської єпархії УПЦ МП після виїзду до РФ він поширював антиукраїнську літературу на території Кіровоградської та Олександрійської єпархій УПЦ МП.

Про це Суспільному розповіла речниця СБУ в області Юлія Ткач.

Слідчі встановили, що священнослужитель є громадянином України, колишнім секретарем Одеської єпархії УПЦ МП. Після революції Гідності у 2014 році він покинув Україну та переїхав на територію РФ, де отримав посаду настоятеля Троїцького храму у Москві.

На новій посаді просував антиукраїнські наративи, написав книжку "Русская Церковь на страже православия в ХХI веке", поширював цю літературу через керівництво Кіровоградської єпархії УПЦ МП на території Кіровоградської та Олександрійської єпархій УПЦ МП.

Крім того, клірик у мережі Telegram на каналі під назвою "Священник Андрей Новиков" хвалив режим Путіна, воєнні злочини російської армії проти цивільного населення України, виправдовував збройну агресію РФ та захоплення частини території України.

Новікову повідомили про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень за частиною 2 статті 109 "Дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу" (карається обмеженням волі на строк до трьох років), частиною 1 статті 110 "Посягання на територіальну цілісність і недоторканність України" (карається позбавленням волі на строк від трьох до п’яти років). А також частиною 2 статті 436-2 "Виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії Російської Федерації проти України, глорифікація її учасників" (обмеження волі на строк до п’яти років).