• Головна
  • Новини
  • «Русский мир» не має нічого спільного з Церквою, – Глава УГКЦ...

«Русский мир» не має нічого спільного з Церквою, – Глава УГКЦ

20.09.2013, 14:30
«Русский мир» не має нічого спільного з Церквою, – Глава УГКЦ - фото 1
За словами Глави Церкви, екуменізм буде можливий тоді, коли ми не «підлаштовуватимемо Церкву під якісь геополітичні проекти».

Сьогодні християни втомилися від церковних поділів. Це відчувається і серед православних, які не можуть зрозуміти, чому вони поділені на три Церкви, і серед вірних УГКЦ, котрі дедалі частіше запитують, коли ж буде єдина помісна Церква. Про це сказав Блаженніший Святослав (Шевчук), Глава УГКЦ, в інтерв’ю для газети Львівської обласної ради.

За словами Глави Церкви, екуменізм буде можливий тоді, коли ми не «підлаштовуватимемо Церкву під якісь геополітичні проекти».

«"Русскій мір" не має нічого спільного з Церквою. Це чергові пута, які хтось намагається накинути на УПЦ (МП) і використати в інтересах іноземної держави. Вірні цієї Церкви і самі це розуміють», – прокоментував він. 

Русский_мир.jpg

Пригадуючи нещодавній візит до України кардинала Курта Коха, голови Папської ради для сприяння єдності християн, Блаженніший Святослав підкреслив, що тоді, фактично, уперше в історії відбулася зустріч Предстоятеля УПЦ (МП), Глави УГКЦ, Папського нунція і голови цієї Папської ради.

«Ми всі сиділи разом за одним столом у Києво-Печерській лаврі. Це була безпрецедентна подія! В історії важко згадати щось подібне на такому високому рівні. Навіть більше, зустріч була дуже конструктивна і тепла», - пояснив він. Власне, тоді Митрополит Володимир (Сабодан) сказав, що в справі екуменізму втрачено 20 років.

 «Думаю, що крок за кроком ми будемо йти до єдності, бо так нас навчав Ісус Христос. У такому світлі екуменізм є не тільки можливим, а й необхідним. Ми повинні розуміти, що без цього не можемо називати себе християнською спільнотою», - додав Предстоятель УГКЦ.

Пояснюючи поняття екуменізму, Глава УГКЦ сказав, що він полягає в пошуку єдності. У такому разі, на його переконання, релігійний релятивізм (позиція «а, все одно, яка Церква») - невиправданий. «Якщо будемо так чинити, то ніколи не матимемо своєї Церкви», - вважає архиєрей. Крім того, за його словами, у світі простежується тенденція релігійної безграмотності. «Часом чую, що навіть перші люди країни, коли прагнуть висловити свої релігійні почуття, використовують нехристиянську термінологію – говорять про енергетику, ауру. Це чужі речі… Тому потрібно навчити християн їхньої віри, рідної термінології. Тоді люди зможуть бути відкритими для екуменізму», –наголосив Блаженніший Святосав. Слова Патріарха Святослава поширив Департамент інформації УГКЦ.

Довідка РІСУ: Лише 18,7% українців знають про доктрину «Русского мира» Патріарха Кирила, йдеться у національному опитуванні, проведеному Українським центром економічних і політичних досліджень імені Олександра Разумкова у березні 2013 р.

Як зауважують в Центрі Разумкова, про цю доктрину більше знають ті, хто налаштовані до неї критично: 28,5% вірних УПЦ КП і 35,1% греко-католиків. По регіонах про неї найбільше чули мешканці заходу України: 36,3%, а найменше — сходу, 12,9%.

70,9% серед опитаних вірних УПЦ (МП) вважають, що вона спрямована на «духовне єднання братніх російського, українського і білоруського народів».

Натомість абсолютна більшість вірних УГКЦ (95%) вважає, що ця доктрина спрямована на «реставрацію Російської імперії». Подібно вважає 69,5% вірників УПЦ КП, 15,1% УПЦ (МП) і 38,6% інших православних.

На заході цю доктрину найбільше пов’язують з імперією, а на півдні — з єднанням братніх народів.

Патріарх УПЦ КП Філарет концепцію Патріарха Кирила теж назвав спробою відновлення російської імперії.

"«Русский мир» – це така приваблива обгортка, як колись «комунізм – світле майбутнє». Під «Русским миром» приховані нова російська імперія, російська влада й російська імперська Церква. Патріарх Кіріл придумав «Русский мир», щоб спочатку відбулося духовне об’єднання навколо Москви, потім – політичне, й зрештою – територіальне. Тобто, щоби відновити російську імперію. Але ці його бажання нездійсненні, бо не можна увійти двічі в одну річку. Зараз нові часи", – сказав Патріарх Філарет.