Блаженніший Любомир Гузар став наріжним каменем Патріаршого собору, — владика Йосиф Мілян

Блаженніший Любомир Гузар став наріжним каменем Патріаршого собору, — владика Йосиф Мілян - фото 1
Греко-католики 18 серпня відзначатимуть ювілей - 10-річчя з дня освячення Патріаршого собору Воскресіння Христового в Києві. Нині цей храм об'єднує усіх українців. Він став осередком і прихистком для багатьох патріотів під час Революції Гідності та перших днів повномасштабного вторгнення Росії до України.

Про це в ефірі «Воскресіння. Живе радіо» сказав протосинкел Київської архиєпархії владика Йосиф Мілян, передає Департамент інформації УГКЦ.

За його словами, чимало сил для його зведення доклав Патріарх Любомир Гузар. Блаженніший Любомир, як наголосив владика Йосиф, став ніби наріжним каменем Патріаршого собору Воскресіння Христового УГКЦ у Києві.

«Разом з архітектором собору паном Миколою Левчуком він з тодішнім мером Києва оглядав проекти та місце, де цей собор мав постати на лівому березі Києва. Не всі це сприймали з радістю, але бачимо великий символізм, адже завдяки цьому наша Церква стала ще відкритішою до людей», — зазначив архиєрей.

Владика Йосиф підкреслив, що пожертви на зведення собору давали українці з усього світу.

«Завдяки лептам українців зі всього світу — будівництво Патріаршого собору стало народним. Пригадую, як під час однієї зустрічі, де були поважні політики та бізнесмени, хтось у Блаженнішого Любомира запитав про кошторис будівництва. Тоді була озвучена чимала сума, яка з роками через інфляцію зросла. Ті люди запропонували покрити всю суму, але Блаженніший Любомир наполягав, щоб цей собор збудували всі українці. Тому він став народним».

Єрарх УГКЦ також зауважив, що Патріарший собор став осередком і прихистком для багатьох українців під час Майдану та перших днів повномасштабного вторгнення Росії до України.

Нагадаємо, 18 серпня 2013 року Блаженніший Святослав освятив головний храм УГКЦ – Патріарший собор Воскресіння Христового у Києві.

Зведенню на лівому березі Дніпра Патріаршого собору передувала копітка праця.

27 жовтня 2002 року за участю тодішнього Глави УГКЦ Блаженнішого Любомира Гузара заклали та освятили наріжний камінь під майбутній Патріарший собор;

10 жовтня 2004 року єпископи УГКЦ освятили хрести;

21 серпня 2005 року на площі біля храму відбулися урочистості з нагоди перенесення осідку Глави Церкви зі Львова до Києва;

19 січня 2006 року в підвальній частині храму було відправлено першу Літургію;

17 червня 2009 року в соборі відбулася перша єпископська;

27 березня 2011 року в Патріаршому соборі Воскресіння Христового відбулася інтронізація новообраного Предстоятеля УГКЦ Блаженнішого Святослава Шевчука.

Патріарший собор будувався впродовж 12 років.

Читайте також:

Глава УГКЦ запрошує вірян на прощу до Патріаршого собору з нагоди 10-річчя його освячення