• Головна
  • Новини
  • Патріарх Кирил дав завдання росіянам – зберегти «Русский мир»: Путін зі зброєю виконує вказівку...

Патріарх Кирил дав завдання росіянам – зберегти «Русский мир»: Путін зі зброєю виконує вказівку

08.09.2014, 12:19
Патріарх Кирил дав завдання росіянам – зберегти «Русский мир»: Путін зі зброєю виконує вказівку - фото 1
Промову поширила Прес-служба Патріарха Московського.

Кирил.jpgУ черговому випуску авторської програми «Слово пастиря», що вийшов в ефір 6 вересня 2014 року, Патріарх Московський Кирил з огляду на події в Україні, розповів росіянам про те, якою Росія є «сучасною європейською країною», про особливість «російської цивілізації, яка, як виявляється, «належить до цивілізації більш широкої, ніж Російська Федерація» та про важливість збереження «Русского мира». А ще про те, якою підступною є західна цивілізація.

Промову поширила Прес-служба Патріарха Московського.

Ось як Патріарх Кирил охарактеризував російську цивілізацію: «Росія належить до цивілізації більш широкої, ніж Російська Федерація. Цю цивілізацію ми називаємо «Русским миром». Одне це поняття —«Русский мир» — виводить із себе наших супротивників, у тому числі і ті націоналістично налаштовані сили в Україні, які намагаються в Росії бачити ворога, а в «Русском мире» — страшну політичну доктрину, спрямовану на обмеження суверенітету України, на поневолення України Росією. І вже як дістається всім, хто сміє вжити одне тільки словосполучення Русский мир!»

Для пояснення Патріарх Московський вдається до добре відомого прикладу з «Повісті минулих літ», першого зведеного руського літопису, називаючи його «найважливішим джерелом національної історії», однак у літописі йдеться про землі Русі Київської, а не Росії.

«Це наш історичний хронограф, як кажуть, найважливіше джерело національної історії. Літопис було написано не в Москві, як ви розумієте, якої тоді не існувало, не в Санкт-Петербурзі, якого і поготів не існувало тоді, а було написано в місті Києві, у Києво-Печерській лаврі. І починався він словами: «Звідки є пішла руська земля...» І ніхто в Києві не називав себе українцем, а всі називали себе русскими, русичами. Так називали нас і стародавніх наших предків і візантійці — руси. Коли роси — так звучало грецькою — наступали на Константинополь як вороги, бо були в ті часи язичниками, то промовляли ці слова зі страхом, молилися Господу, щоб роси Росія не увійшли в Константинополь. Не було іншого найменування у людей, що жили в Києві і по всіх просторах тодішньої Русі. От звідти Руський світ, від літопису нашого, від преподобного Нестора літописця», – звернувся до росіян з екранів телебачення Кирил. Однак не конкретизував, що «русичі» та «русские» – це далеко не одне і те саме поняття.

Патріарх Московський назвав релігійний вимір «Русского мира» – джерелом миролюбності, а західну цивілізацію – «плавильним котлом», який «хоче все переплавити».

«Непросто сьогодні зберігати ці цінності. Але потрібно розуміти, що без цих цінностей не буде існувати ні російський, ні український, ні білоруський народ, а все буде переплавлене у певному котлі цивілізацій. Є така концепція — плавильний котел — усе переплавити, щоб досягти миру. Але не виходить. І приклад сучасної західної цивілізації, яка встала на шлях цього плавильного котла, переконує нас, що нічого в цьому котлі не переплавляється, а зберігаються і суперечності, і проблеми. І люди, що незгодні бути переплавленими з іншими, що прагнуть зберегти свою самобутність, борються проти цієї страшної перспективи розчинитися в одному спільному просторі. Отже, – робить висновок Кирил, – збереження цивілізацій, у тому числі — Руського світу — це наше спільне завдання. Не для того, щоб відтворювати якісь політичні конструкції, будувати нові імперії, створювати військові блоки, зовсім не для того. А для того,  щоб зберігати велику спадщину, яку ми отримали від наших предків».

Отож, Патріархи Московський твердить про спільну культуру «Русского мира», до якого він відносить і українців.

За переконанням Кирила, збереження «Русского мира» потрібне не для побудови нової імперії, не для військових блоків, але «для збереження спадщини предків».

Тоді, як пояснити вчинки вірного чада Патріарха Кирила – Володимира Путіна, який став саме на шлях збройного відродження російської, просовєтської імперії, прикриваючись ідеєю вигаданого «Русского мира».