Обшуки в Криму є продовженням переслідування російським режимом непідконтрольних Кремлю релігійних груп – «КримSOS»

02 березня, 09:00
Суспільство
Обшуки в Криму є продовженням переслідування російським режимом непідконтрольних Кремлю релігійних груп – «КримSOS» - фото 1
Обшуки та затримання в Криму 29 лютого є продовженням політики російського режиму щодо переслідування непідконтрольних Кремлю релігійних груп. За останні 100 днів – це вже друга хвиля обшуків у мусульманських громадах.

Про це заявив аналітик організації «КримSOS» Євген Ярошенко, інформує Голос Америки.

На його думку, обшуки, швидше за все, проводяться з метою прибрати незалежного представника релігійної громади та поставити людину, підконтрольну росіянам.

«Громади не бажають підкорятися підконтрольному окупантам Духовному управлінню мусульман Криму, який став одним з інструментів контролю окупаційної адміністрації над релігійним життям півострова. Однією з причин обшуків є протиріччя щодо призначення імамів: окупанти вимагають, щоб намаз (п’ятиразову щоденну обов’язкову молитву) міг проводити лише імам, якого призначає ДУМК, а члени мусульманських громад хочуть, щоби молитви проводив той імам, якого вони самі оберуть» , – пояснює Ярошенко.

Вранці 29 лютого у Старому Криму та селі Журавки російські силовики провели обшуки у будинках чотирьох кримських – татар Ленура Якубова, Ізета Сайфулліна, Ідріса Юрдамова та Шевкета Кіямова. Також обшуки провели у мечеті міста Старий Крим.

За підсумками обшуків повідомлялося про затримання активіста і підприємця зі Старого Криму Ленура Якубова та імама незалежної мусульманської громади «Эски Къырым» Ізета Сайфулліна. Ідріса Юрдамова та Шевкета Кіямова російські силовики залишили вдома. Адмінпротоколи на них не складали.

Згодом стало відомо, що Сайфулліна відпустили з відділу поліції. На нього було складено адміністративний протокол за «незаконну місіонерську діяльність». Також стало відомо, що на Ленура Якубова склали адмінпротокол, російський суд заарештував його на 14 діб.

Вийшовши з відділу поліції, Сайфуллін розповів, що є «народним імамом», тобто обраним народом, в одній із мечетей Старого Криму. Згідно з матеріалами російських силовиків, на Сайфулліна надійшла скарга про те, що 19 січня він здійснив джума-намаз. Цим він нібито «здійснив незаконну місіонерську діяльність», оскільки тепер його мечеть має документи, за якими імамом мечеті є інша людина.