«Ми робили все, аби зберегти українську Церкву в Криму максимально довго», – Андрій Щекун

07 березня, 08:56
Православні
«Ми робили все, аби зберегти українську Церкву в Криму максимально довго», – Андрій Щекун - фото 1
«Ми робили все, що могли, аби зберегти Українську Православну Церкву максимально довго в Криму, це був ненасильницький спротив», – заявив уповноважений представник Кримської єпархії ПЦУ Андрій Щекун.

Про це 7 березня повідомив "Голос Криму".

«Вперше спроба захоплення храму була 2 березня 2014 року, коли надійшов сигнал від священика церкви про намагання зелених чоловічків захопити храм в селі Перевальне Сімферопольського району. Тоді нам вдалося його захистити. Проте після так званого референдуму, вже 1 червня 2014 року рішенням «органів влади» цей храм був переданий УПЦ МП», – нагадав Андрій Щекун.

Він також наголосив, що 11 березня 2014 року саме Архиєрейський Собор Української Православної Церкви Київського Патріархату засудив окупацію, а також благословив українське військо і народ захищати суверенітет та територіальну цілісність своєї держави. Тим самим керівництво УПЦ КП продемонструвало своє ставлення до російської влади в Криму виключно як до незаконно встановленої та окупаційної.

За рік, розповідає пан Андрій, так зване міністерство майнових справ звернулося до владики Климента з метою розв’язати питання приміщення кафедрального собору, який знаходиться у місті Сімферополі. «Почались намагання змінити договірні позиції, збільшити орендну плату, інші незаконні дії. На що Климент сказав, що нічого не буде, ми не вступатимемо у жоден діалог. І тоді розпочалися такі так звані судові процеси проти церкви в юридичному полі РФ», – розповів пан Щекун.

Далі, з його слів, у 2017 році частина собору була захоплена. Тоді владика Климент намагався захищати приміщення храму, через що на нього був скоєний напад.

Вже 11 травня 2023 року російські «виконавці» прийшли й опечатали храм. Що з майном, яке знаходилося в храмі, невідомо. «Але ми знаємо, що нині цей храм готують передати Московському Патріархату, так само як й інші захоплені храми», – підсумовує Анрій Щекун.