• Головна
  • Публікації
  • «Ми повинні викладати Божу любов!» - резюме міжнародної науково-практичної конференції педагогів-християн...

«Ми повинні викладати Божу любов!» - резюме міжнародної науково-практичної конференції педагогів-християн

15.03.2011, 17:35
«Ми повинні викладати Божу любов!» - резюме міжнародної науково-практичної конференції педагогів-християн - фото 1

У Києві відбулася міжнародна науково-практична конференція для вчителів, директорів шкіл, методистів з питань духовно-морального виховання учнівської молоді. Організаторами заходу виступив культурно-просвітницький центр «Нове життя» за підтримки Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України. Близько 100 фахівців у сфері освіти 14 і 15 березня обмінювалися досвідом і планували навчальну програму на майбутнє.

участники.jpgУ Києві відбулася міжнародна науково-практична конференція для вчителів, директорів шкіл, методистів з питань духовно-морального виховання учнівської молоді. Організаторами заходу виступив культурно-просвітницький центр «Нове життя» за підтримки Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України. Близько 100 фахівців у сфері освіти 14 і 15 березня обмінювалися досвідом і планували навчальну програму на майбутнє. Читайте докладніше в репортажі кореспондента РІСУ Юлії Долматової.

Не тільки батьки сьогодні б'ють на сполох: працівники освіти також стурбовані зростаючою серед українських дітей жорстокістю і злочинністю, бунтарським настроєм, з кожним роком зростаючою наркоманією та дитячим алкоголізмом. Педагоги-християни за останні 10 років особливо активізували свої сили і знання, запропонувавши трансформацію українських шкіл шляхом впровадження в загальноосвітню програму предмета духовно-морального спрямування «Основи християнської етики».

У процесі вивчення цього курсу передбачається «формування у дітей та молоді високоморальних якостей, патріотичної та громадянської свідомості, ціннісних орієнтирів, які ведуть людину шляхом пізнання Істини, Добра, Краси» крізь призму християнської віри.

Ситуація з вивченням християнських дисциплін в України виглядає особливо парадоксально. У 988 році Київська Русь офіційно прийняла християнство – ця визначна подія в її історії багато в чому зумовила подальший розвиток політичного, громадського, культурного і релігійного життя. Та що українські діти сьогодні знають про християнство? Сімдесятирічне знищення всього святого радянською владою і вже двадцятирічне блукання України духовною пустелею сьогодні продовжує руйнувати християнську мораль нашого суспільства.

Роки наполегливої праці та молитов християнських педагогів, оббивання порогів міністерств і просвітницька робота серед працівників сфери освіти і в церквах все ж принесли гарні результати: у 2006 році, вперше після 1918 року, Міністерством освіти і науки України був введений цикл духовно-моральних предметів: «Етика», «Основи релігійної етики» та «Основи християнської етики».

З 2006 року йшла інтенсивна робота зі створення підручників, програм, методичних посібників. Було чимало здавалося б нерозв'язних питань: наприклад, як об'єднати підходи до християнської етики, адже в Україні понад 10 (!) християнських конфесій? І ще: хто викладатиме предмет? Адже це мають бути віруючі люди + педагоги, фахівці.

Вчитель-методист Тетяна Рудакова у своїй доповіді роз'яснила учасникам конференції, що виклик був кинутий не тільки церкви, але і всій системі української освіти: «Ми погано знали християнство, хоча й жили в християнській країні. Крім того, ми погано знали етику взагалі, тому що вона не викладалася майбутнім педагогам в університетах».

«У навчальних шкільних програмах Ісус Христос до цього часу належить до міфічних героїв, - розкриває корінь проблеми Тетяна Рудакова, - а отже вся європейська цивілізація грунтується на міфі! Це підриває наші основи як християн і всієї нашої християнської держави в цілому. У дитячу свідомість досі закладається перекручена точка зору!»

Вихід із критичної ситуації один: морально-етична освіта на основі абсолютних духовно-моральних християнських цінностей.

Якшина.jpg

Сьогодні більш ніж у 100 школах Києва успішно викладається християнська етика. Директор столичної християнської школи «Ріка життя» Тетяна Якшина поділилася з учасниками конференції досвідом організації викладання курсів духовно-морального спрямування на прикладі свого навчального закладу:

«У нашій школі практично всі вчителі християни, і більшість дітей з християнських родин. Але сьогодні ситуація змінюється – до нас приходять світські сім’ї і просять прийняти їх діток у християнську школу. Ми цьому дуже радіємо», – ділиться Тетяна Якшина.

Крім українських педагогів на конференцію були запрошені викладачі Пресвітеріанської Академії Крайст (ПАК) із США, які провели значну частину семінарів і майстер-класи.

Бен ЕллісБен Елліс – викладач латини, історії та Біблії в Академії. Він поділився своїм значним педагогічним досвідом у сфері поняття сутності «я», взаємовідносин з іншими і психологічного здоров'я учнів. На його думку, саме вчителі повинні забезпечити дитині моральне виховання, яке, до речі, починається з перших днів його життя.

Кері Діконз, викладач англійської та французької мови ПАК, на докладних прикладах пояснила відміну християнської етики від іншої моралі:

«Християнська етика, чи моральне вчення християнства, що викладається дітям у школі, багато в чому визначатиме моральні орієнтири їх поведінки. Вона грунтуватиметься на християнському уявленні про природу і призначення людини, її стосунки з Богом. Християнську етику можна назвати теорією християнської поведінки».

Про вплив християнської етики на формування моральної особистості розповіла Кендра Посі, викладач літератури і Біблії ПАК: «Християнська етика дає дитині усвідомлення своєї гідності. Вона формує основи, за якими діти можуть цінувати себе і один одного. За цією шкалою християнських цінностей мужня людина вище, ніж боягуз, щедрий вище, ніж скупий, самовіддана людина вище, ніж себелюб».

Культурно-просвітницький центр «Нове життя» підготував для всіх учасників конференції подарунок - навчальну програму для загальноосвітніх навчальних закладів з «Основ християнської етики», затверджену Міністерством освіти і науки України. Крім того, кожен учасник міжнародної конференції став володарем сертифікату, що підтверджує проходження навчального курсу для вчителів з християнської етики.

Міжнародна конференція з Києва перенесеться до Одеси, де ще два дні – 17 і 18 березня – проходитимуть такі ж семінари для вчителів-християн.