Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/clients/risu_new/www/forum/include/parser.php on line 738

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/clients/risu_new/www/forum/include/parser.php on line 738

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/clients/risu_new/www/forum/include/parser.php on line 738

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/clients/risu_new/www/forum/include/parser.php on line 738

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/clients/risu_new/www/forum/include/parser.php on line 738

Тема: Богородиця - діва Марія чи цариця небесна?

У Святому Письмі згадані дві різні жінки – Марія, богобоязлива дівчина, яка удостоїлася великої честі стати матір'ю Ісуса Христа і цариця небесна, вигаданий язичницький божок, культ поклоніння якому зустрічається в Біблії ще з часів пророка Ієремії. Як з'ясувалося, культ цариці небесної нікуди не зник – її свого часу перейменували на діву Марію, придумавши міф про непорочне зачаття і заступництво за людей, що повністю протирічить біблійній оповіді про Марію, мати Ісуса.
http://www.gazeta.dp.ua/images_news/2669.jpg
Марія, мати нашого Господа Ісуса Христа, є найбільш шанованою жінкою в християнському світі. Ангел Гавриїл, посланий від Бога звістити їй про народження Ісуса, промовив: ”Радій, благодатна, Господь з тобою! Ти благословенна між жінками!” (Луки 1:28). Дійсно, бути жінкою, через яку явився у світ наш Господь – це є велика честь. Про красу характеру Марії яскраво свідчить її відповідь Анголу Гавриїлу: “Я ж Господня слугиня: нехай буде мені згідно з словом твоїм!” (Луки 1:38). Як бачимо, Святе Письмо свідчить про те, що Марія була обрана Богом для виконання важливої місії – явлення в наш світ Спасителя нашого Ісуса Христа, але в той же час вона була такою ж звичайною людиною, як і ми з вами. Трохи нижче ми розглянемо, що ж трапилося в історії християнської Церкви і як повага до матері Ісуса згодом перетворилася в культ.
http://media.meta.ua/files/pic/0/41/204/gHHXs4L6AJ.jpg?id=2739345
Цариця небесна – вигаданий поганський божок. Як повідомляє Біблія, язичницький культ поклоніння цариці небесної має давнє коріння. За кілька століть до подій, описаних в Євангеліях, іудеї замінили поклоніння Богові поклонінням цариці небесній: "Діти дрова збирають, а батьки розкладають огонь, жінки ж місять тісто, щоб спекти калачів тих жертовних небесній цариці, і ллють литі жертви для інших богів, на досаду Мені" (Єр. 7:18). Дана традиція настільки міцно вкоренилася в той час серед тогочасного народу Божого, що у відповідь на пропозицію повернутися до поклоніння правдивому Богові пророк Єремія почув таке: "Слова, які ти говорив до нас Ім'ям Господа, ми не слухаємо від тебе, бо неодмінно будемо робити все те, що виходить із наших уст, щоб кадити небесній цариці й лити їй литі жертви, як робили ми та батьки наші, царі наші та зверхники наші "(Єр. 44:16,17). У світлі цього язичницького звичаю проаналізуємо відому всім нам молитву до пресвятої Богородиці: "До кого став кричати, Владичице, до кого вдамся у смутку, аще не до Тебе, Царице Небесна? Хто паче Тебе в нещастя захистить? Почуй благання моє і нахили Своє ухо до зойку моєму! До кого вдамся винний аз, аще не до Тебе, надії та притулку грішних, в надії на милість і щедроти невимовною Твоя? Про Владічіце, Цариці Небесна, Ти мені Мати і надія, Ти мені надія і притулок, покрив, заступлення і допомогу! Цариці моя преблагий і швидка заступниці! " Висновок єдиний – промовляючі подібні молитви є послідовниками стародавніх іудеїв, які обрали молиться до цариці небесної всупереч ясному Божому застереженню проти подібної практики!

Виникає логічне запитання – яким чином ця поганська зараза проникла в християнство? Історія свідчить, що для того, щоб християнізувати культ поклоніння цариці небесної, її перейменували на діву Марію, і відповідно закріпили за нею повноваження, які згідно Біблії належать виключно Богу. Розвиток вчення про мати Ісуса, як Богородицю, отримав поштовх після Ефеського (431р.) і Халкидонського (451р.) Соборів, де мати Ісуса була вшанована титулом “теотокос” (Матір Божа). На Ефеському Соборі, коли виник спір між Несторієм та Кирилом, останній почав називати її саме цим титулом.

Отже, в результаті злиття діви Марії з царицею небесною, християнська традиція отримала псевдо-християнський суррогат – культ поклоніння цариці небесній пресвятій Богородиці. Це, звичайно ж, вплинуло і на богослов'я. Пропоную розглянути висловлювання відомих церковних діячів, синхронно проаналізувавши їх зі Святим Письмом. За словами Іоана Златоуста, “грішники отримують прощення виключно завдяки заступництву Марії”. І це тоді, як в Святому Письмі чітко і недвозначно написано про Ісуса Христа: „І немає ні в кім іншім спасіння, бо під небом немає іншого Імені, даного людям, що ним би спастися ми мали” (Дії 4:12). Ансельм: ”всі спасенні повинні спасатись з допомогою Марії”. На противагу цьому про Ісуса сказано: ”Тому може Він завжди й спасати тих, хто через Нього до Бога приходить, бо Він завжди живий, щоб за них заступитись” (Євр. 7:25). Згідно слів Лігурія ”люди отримують спасіння лише в тому випадку, якщо вірять в Марію”. Знову ж таки, Ісус Христос в Іоанна 3:16 сказав: ”Так бо Бог полюбив світ, що дав Сина Свого Однородженого, щоб кожен, хто вірує в Нього, не загинув, але мав життя вічне”. Ще одним твердженням Лігурія є те, що „Марія є заступницею”. Про те, що Ісус – наш єдиний Заступник, написано в 1 Тим. 2:5,6: „Один бо є Бог, і один Посередник між Богом та людьми, – людина Христос Ісус, що дав Самого Себе на викуп за всіх”. Антоній підкріпляв віруючих словами: „якщо Марія за нас, то хто може бути проти нас?” В Біблії дане висловлювання стосується Бога: „Коли за нас Бог, то хто проти нас?” (Рим. 8:31).

Традиція сприймати Марію, як божество, донині збереглася в свідомості багатьох християн. Хоча просто неможливо не помічати явні протиріччя, що виникають в результаті порівняльного аналізу церковних традицій зі Святим Письмом. Важливо зазначити, що так звані явища діви Марії насправді до діви Марії ніякого відношення не мають - справжня діва Марія разом з багатьма померлими праведниками очікує славного воскресіння, яке відбудеться під час пришестя Христа на нашу землю (див. 1 Сол. 4:16-18). Тож у світлі Святого Письма спіритичні явища в Фатімі та інших місцях ідентичні зустрічі царя Саула з нечистим духом, який явився йому під виглядом Самуїла. Отже, в Біблії написано про Божество Отця, Сина і Святого Духа, але не існує ні єдиного тексту про Божество ангелів чи людей! З огляду на бажання повернутися до джерел християнської віри, доречно згадати символ віри "Вірую": шануємо святих, які залишили нам гарний приклад вірності та послуху, тоді як поклоняємося виключно Богу - Отцю Сину і Святому Духу.

Востаннє відредаговоно протестант (2010-08-31 14:07:12)

Thumbs up 0 Thumbs down

2

Re: Богородиця - діва Марія чи цариця небесна?

Непорочне Зачаття – це не міф, а рефлексія латинського християнства про Таїнство Воплочення Сина Божого, безпосередню участь у якому приймала Пресвята Богородиця. Як матір Того, хто в своїй людській природі спас усіх людей, вона є і нашою небесною матінкою, чому ми й прибігаємо до неї в усіх потребах. Бо ще нечувано, щоб вона відмовила комусь у своєму небесному заступництві.
Як найбільша з усіх людей, що породила Господа, вона з тілом і душею була піднесена на небо і перебуває там у славі найближче до свого божественного Сина. Саме тому ми величаємо її Царицею Небесною. Це не має нічого спільного з язичництвом, що доводить  наступна аналогія. В стародавньому Єгипті фараона величали «Сином Божим», але хіба це значить, що християни перенесли єгипетський міф на Ісуса Христа ? Звичайно, ні. Отож бо, так само виглядає справа і з Приснодівою Марією. Вона Цариця Небесна, бо разом із своїм Сином перебуває в божественній славі, очолюючи сонм святих і ангелів.
«Протестантові» треба краще вивчити історію Церкви – це не св. Кирило Александрійський ввів титул «Богородиця», в він навпаки захищав цей титул від Несторія, який пропонував замінити його на «Христородиця», чим заперечувалося божество Христа.
Ніяких божественних «повноважень» Пресвята Діва, звичайно ж, не має - вона є тільки посередницею, через яку Господь зсилає на нас свої блага. «Заступництво» означає благання Богородиці перед її Сином і нашим Богом за нас, грішних, і жодним чином не зменшує божественності Спасителя. Якщо Ісус є Посередником, через якого спасіння зійшло на все людство, то кожна людина має привілей, за посередництвом молитов Пресвятої Богородиці отримати це спасіння для себе.
Явління Богородиці – це не «спіритичні явища», а найкращий доказ того, що Марія і справді є Царицею Небесною і нашою небесною Матінкою, що не забуває про своїх дітей навіть у найважчі часи.
Ви точно передаєте православно-католицьке вчення про Царицю Небесну - Царицю ангелів і святих, стверджуючи: «шануємо святих, які залишили нам гарний приклад вірності та послуху, тоді як поклоняємося виключно Богу - Отцю Сину і Святому Духу».
Устами св. Кирила Церква навчає:
"Хто не визнає, що Іммануїл (пор. Іс 7,14) є воістину Богом і свята Діва тому є Богородицею, бо вона породила Слово, котре походить із Бога та стало тілом, (цьому) хай буде анафема".

Thumbs up Thumbs down


Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/clients/risu_new/www/forum/include/parser.php on line 684

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/clients/risu_new/www/forum/include/parser.php on line 738

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/clients/risu_new/www/forum/include/parser.php on line 738

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/clients/risu_new/www/forum/include/parser.php on line 738

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/clients/risu_new/www/forum/include/parser.php on line 738

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/clients/risu_new/www/forum/include/parser.php on line 738

3

Re: Богородиця - діва Марія чи цариця небесна?

протестант написав:

Традиція сприймати Марію, як божество, донині збереглася в свідомості багатьох християн..

Єресі, знову єресі... Це ви про яких християн ведете мову? Наприклад, несектанти, традиційні християни чи Церкви сприймають Марію не як якесь окреме "божество", а як Богородицю, небесну Матір.

о. Ігор Цар:


...Сектанти не величають Богородиці, бо не читали в Св. Письмі: Ось бо віднині ублажатимуть мене всі роди Лк. 1:48. Прийшла до мене мати Господа мого Лк. 1:43. Праворуч Бога стоїть Цариця Пс. 44:10. Жінка, одягнена в сонце, і місяць під її стопами, на її голові вінець з 12-х зір Од. 12:1. Набожність до Пречистої Діви є знаком вибрання до неба (Св. Іван Дамаскин, VIII ст).

http://www.ukrcenter.com/%D0%9B%D1%96%D … 0%B0%D0%BC

Thumbs up Thumbs down

4

Re: Богородиця - діва Марія чи цариця небесна?

"Маріанські догмати" Католицької Церкви:


                            1. Догмат про непорочне зачаття Пресвятої Богородиці,
                               булла „Ineffabilis Deus“, 08.12.1854 р. DH 2802 - 2803

                    а) Гомоґенний (однорідний) характер догматичного розвитку

... Бо Церква Христова, ревна оберігателька та хранителька складених у неї (або: „довірених їй”) догматів, ніколи не перемінює чогось у них, нічого не віднімає, нічого не додає, а намагається з усією старанністю, древнє, що з древності приймало форму та (що) висівала віра отців, вірно й мудро так відпрацьовувати, витончувати, щоб ті древні догмати небесного вчення прийняли ясність, світло, визначеність, натомість (щоб вони) зберегли їхню повноту, цілісність, властивість і росли тільки в їхньому роді, тобто у цьому самому догматі, цьому самому змісті й цьому самому значенні.

                                                      б) Догматичне визначення

    ... На честь святої і неподільної Трійці, на окрасу й відзнаку Діви Богородиці, на піднесення католицької віри та для множення християнської релігії,
авторитетом Господа нашого Ісуса Христа, блаженних апостолів Петра і Павла та нашим
Ми заявляємо, проголошуємо і визначаємо, що вчення, котре додержується, що блаженнійша Діва Марія в першій хвилі її зачаття єдиною в своєму роді благодаттю та привілеєм всемогутнього Бога, зважаючи на заслуги Христа Ісуса Спасителя людського роду, була збережена незаторкнутою від всякої плями первісної провини (in primo instanti suae conceptionis fuisse singulari omnipotentis Dei gratia et privilegio, intuitu meritorum Christi Iesu Salvatoris humani generis, ab omni originalis culpae labe praeservatam immunem), було об’явлене Богом і тому має бути твердо й постійно віруване всіма вірними. ...


                2. Догмат прол Внебовзяття Богородиці, 01.11.1950 р., з DH 3900 - 3904,
                                   Апостольська постанова „Munificentissimus Deus“

                                                       а) Обґрунтування
               
Всі ці докази й міркування опираються на Святе Письмо як останню основу; адже це ніби ставить нам перед очі добру Матір Божу як таку, що найтійсніше пов’язана з її божественним Сином і завжди поділяє його долю. Тому здається майже неможливим, бачити її, котра зачала, народила та годувала молоком і притискала до її грудей Христа, відділеною від цього самого після цього земного життя, якщо не за душею, то все ж за тілом.
    Тому що Відкупитель наш є Сином Марії, він насправді як найдосконаліший дотримувач божественного закону, крім Вічного Отця, ніяк не міг не вшанувати також свою найулюбленішу Матір. А тому бо що Він міг відзначити її такою великою честю, як зберегти її недоторканою від тління гробу, потрібно вірувати, що Він це дійсно вчинив.
    А найбільше потрібно згадати про те, що від 2-го століття Діва Марія уявляється святими отцями як нова Єва, котра якнайтісніше, хоч є підлеглою, пов’язана з новим Адамом у тій боротьбі проти ворога з пекла, котрий, як передозначується в протоєвангелії (Бут 3,15), приведе до повної перемоги над гріхом і над смертю, котрі в творах Апостола народів завжди пов’язуються між собою (Рим 5 і 6; 1 Кор 15,21 - 26; 54 - 57).
    Бо як славне Воскресіння Христове було суттєвою частиною й останнім трофеєм цієї перемоги, так мусила спільна боротьба Блаженної Діви з її Сином завершитися „прославою” дівичого тіла; бо, так каже цей самий Апостол, „коли ... це смертне одягнуло безсмертя, тоді сповниться слово, що написане: проковтнута є смерть у перемозі” (1 Кор 15,54).

                                                    б) Догматичне визначення

    Тому велична Мати Божа,
Від усієї вічності в таємничий спосіб пов’язана з Ісусом Христом „однією і цією самою ухвалою”  напередвизначення (praedestinationis),
непорочна в її зачатті (immaculata in suo conceptu),
в її божественному материнстві цілком недоторкана Діва (integerrima virgo),
благородна супутниця (generosa … socia) божественного Відкупителя, котрий здобув повний тріумф над гріхом та його наслідками,
нарешті ніби найвищий вінець своїх привілеїв здобула (те), що вона залишилася збереженою від зітління гробу та що вона, як уже її Син, після повної перемоги над смертю була з тілом і душею піднесена до величної слави неба (corpore et anima ad supernam Caeli gloriam eveheretur), де вона як Цариця (Regina) мала засяяти по правиці саме цього її Сина, безсмертного Царя віків (пор. 1 Тим 1,17). ...
    ... Через це ... на славу Всемогутнього Бога, котрий дарував Діві Марії своє особливе благовоління, на славу його Сина, бесмертного Царя віків і переможця над гріхом і смертю, на примноження слави його величної Матері та на радість і ликування цілої Церкви,
авторитетом Господа нашого Ісуса Христа, Блаженних Апостолів Петра і Павла та Нашим,
Ми проголошуємо, заявляємо і визначаємо:
(що) є Богом об’явленою догмою: (що) Непорочна Богородиця і завжди Діва Марія після завершення бігу земного життя була з тілом і душею взята до небесної слави (Immaculatam Deiparam semper Virginem Mariam, expleto terrestris vitae cursu, fuisse corpore et anima ad caelestem gloriam assumptam).
    Тому, якщо що нехай відверне Бог, хтось наважився б, або заперечувати, або навмисне ставити під сумнів це, що було Нами визначено, то він повинен знати, що він цілком відпав від божественної і католицької віри.

Востаннє відредаговоно Kaktus (2010-09-14 07:34:37)

Thumbs up +1 Thumbs down


Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/clients/risu_new/www/forum/include/parser.php on line 738

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/clients/risu_new/www/forum/include/parser.php on line 738

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/clients/risu_new/www/forum/include/parser.php on line 738

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/clients/risu_new/www/forum/include/parser.php on line 738

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/clients/risu_new/www/forum/include/parser.php on line 738

5

Re: Богородиця - діва Марія чи цариця небесна?

Християнське передання щодо Діви Марії існувало ще до прийняття канону Нового Завіту (27 книг - остання "Пастир Герма", яка значно пізніше була замінена на Апкокаліпсис Івана Богослова). Ці передання про родину (Йоакім та Анна) і дитинство Діви Марії навіть були записані гнотиками в апокріфичному "Євангелії від Якова": http://biblia.org.ua/apokrif/apocryph1/ … .shtml.htm
Про Діву також йдеться в сурі 3 Корана,  де сказано, що вона зачне в дівстві від "духа Аллаха", про що сповістів їй архангел Джебраїл. Сура 19 розповідає про чудесне різдво Іси (Ісуса). Також існує передання про внебовзяття Діви Марії, таким чином тілесно Господь взяв окрім праведного Еноха, прор.Ілії, Ісуса Христа ще й матір Божу. Богородиця є опікункою земної Церкви. Без молитви до Діви протестанськи деномінації, які взагалі не моляться до святих, гублять величезний божий дар - як спілкування зі святими та прохання до Божої Матері про заступництво перед Христом...

Thumbs up Thumbs down

6

Re: Богородиця - діва Марія чи цариця небесна?

Продовження :
Церковне передання є первинним відносно Святого Писання, який любить "протестаннт", але канон Нового Завіту був затверджений по рішенням предання. Святе передання є більш дінамичним процесом....

Thumbs up Thumbs down

7

Re: Богородиця - діва Марія чи цариця небесна?

Якщо вже йде мова про передання, то добре сказав святитель Епіфаній Кіпрський, що "її потрібно шанувати, але ніхто не має поклонятися Марії" (403 р.). Зауважте - за декілька десятиріч до сумнозвісних Соборів - Ефеського та Халкидонського, (на яких християнізували царицю небесну, просто перейменувавши її дівою Марією), Церква мала правильне уявлення про діву Марію.

Thumbs up Thumbs down

8

Re: Богородиця - діва Марія чи цариця небесна?

Якщо говорити про ставлення протестантів до діви Марії - ми її шануємо, бо вона справді благодатна. Але ми до неї не молимося, і не вважаємо її Заступницею, бо вона - людина, а не Бог.

Thumbs up Thumbs down

9

Re: Богородиця - діва Марія чи цариця небесна?

Якщо Ви вже говорите про поклоніння чи шанування Марії, то принаймні наведіть грецькі терміни, які вжив Епіфаній, бо інакше для богослова неясно, що саме він мав на увазі.
Ви говорите про "сумнозвісні" собори, напевно не знаючи того, що й усі протестанти сповідують віру отців Халкидонського собору про Христа в двох природах.
Маєте рацію, що Церква на початку 5-го ст. мала правильне уявлення про Приснодіву Марію, і саме тому вона ще тоді - задовго до Ефеського собору - величала її Богородицею.
Жаль, що протестанти поки що не моляться до Пречистої та не вважають її заступниуею. Адже цим самим вони позбавляють себе багатьох ласк, які вони могли б отримати від Бога за посередництвом Преблагословенної Діви Марії, що є небесною матір'ю всіх християн, у тому числі й протестантів.

Thumbs up Thumbs down

10

Re: Богородиця - діва Марія чи цариця небесна?

Як молитися до людини, яка померла і перебуває в несвідомому стані до часу повернення Ісуса Христа на нашу Землю, як про це свідчить Святе Письмо і символ віри "Вірую"? Не бачу логіки.

Thumbs up Thumbs down

11

Re: Богородиця - діва Марія чи цариця небесна?

У дуже навіть свідомому стані перебуває Пресвята Богородиця - царює у небі разом із своїм божественним Сином, зсилаючи нам, грішним, численні ласки та доносячи наші молитви до свого Сина і нашого Бога, Господа і Спаса нашого Ісуса Христа.
Прочитайте будь ласка уважно проголошені Католицькою Церквою догмати віри (вище - "Маріанські догмати"), тоді може й Ви це збагнете.

Thumbs up Thumbs down


Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/clients/risu_new/www/forum/include/parser.php on line 684

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/clients/risu_new/www/forum/include/parser.php on line 738

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/clients/risu_new/www/forum/include/parser.php on line 738

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/clients/risu_new/www/forum/include/parser.php on line 738

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/clients/risu_new/www/forum/include/parser.php on line 738

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/clients/risu_new/www/forum/include/parser.php on line 738

12

Re: Богородиця - діва Марія чи цариця небесна?

протестант написав:

Як молитися до людини, яка померла і перебуває в несвідомому стані до часу повернення Ісуса Христа на нашу Землю, як про це свідчить Святе Письмо і символ віри "Вірую"? Не бачу логіки.

Не бачу особисто елементарної логіки у всіх ваших висловлюваннях про Марію, котру Бог-Отець  вибрав серед багатьох тисяч жінок на Матір свого Сина-Христа, захоронивши від тіні первородного гріха. Богородиця є немовби постійним вказівним пальцем на Спасителя. І не я вона проста жінка. Дивіться уважно цитати вище, наведені зі св. Писання, про те, що її величатимуть усі роди і т.д.

Запевненням того, що вона є вже в небесах після свого Успіння є її різні автентичні появи, визнані Христовою Церквою, зокрема раніше у Фатімі (Португалія)  трьом дітям http://www.youtube.com/watch?v=x8NDvCChCFY

Детальна книга про Пресвяту Богородицю http://www.truechristianity.info/ua/books/maria.php

Thumbs up Thumbs down

13

Re: Богородиця - діва Марія чи цариця небесна?

Діва Марія згідно Святого Письма була безгрішною чи її також стосуються слова апостола Павла, що "всі згрішили і залишені слави Божої"?

Thumbs up Thumbs down

14

Re: Богородиця - діва Марія чи цариця небесна?

Ось вчення Церкви, прочитайте його будь ласка уважно - тут є ясна відповідь на Ваше питання:

                                  Відкуплення Богородиці Христом DH 3908 - 3910
                                        Енцикліка „Fulgens corona“, 08.09.1953 р.
   
       Коли ми розглянемо надзвичайно палку і сердечну любов, котрою Бог безсумнівно обіймав й обіймає Мати його Єдинородного Сина, як же ми можемо навіть і припустити, (що) вона, якщо і лише на найкоротший проміжок часу підпала гріхові та була без божественної благодаті ?
     Бог певно міг з огляду на заслуги Відкупителя обдарувати її цим найяснішим привілеєм; що це не сталося, ми навіть не можемо подумати. Бо Мати Відкупителя мала бути такою, щоб вона була достойною Його, наскільки це може статися; проте вона не була б достойною, якщо вона, інфікована спадковим падінням, тільки і в першій хвилі її зачаття була б підкорена огидному пануванню Сатани.
    Не можна також серйозно стверджувати, (що) відкуплення Христове через цю причину применшується, так як би воно вже не простягалося на всіх нащадків Адама; і навіть щось віднімається від завдання й достоїнства самого божественного Відкупителя.
    Адже, якщо ми грунтовно і старанно розглянемо справу, то легко побачимо, (що) Христос Господь певною мірою в найдосконаліший спосіб справді відкупив свою божественну Матір, хоча вона з огляду на його заслуги так само була наперед збережена Богом недоторканою від будь-якої спадкової плями гріха. Тому безкінечне достоїнство Ісуса Христа і його завдання загального відкуплення через цю главу вчення не послаблюється чи зменшується, а якнайбільше помножується.
    Незаслужено, отже, картають і засуджують немало некатоликів і новаторів також із цієї причини нашу шанобливість щодо Богородиці Діви, так як би ми щось забирали із культу, належного єдиному Богові й Ісусові Христові; адже при цьому вливається все, що з честі та шани ми віддаємо нашій небесній Матері, безсумнівно в славу її божественного Сина, не тільки тому, що всі благодаті й усі дари, чи все величне, бере свій початок із Нього як із першого джерела, а також тому, що „славою синів є їхні батьки” (Прип 17,6).

Thumbs up Thumbs down

15

Re: Богородиця - діва Марія чи цариця небесна?

протестант пише "Діва Марія згідно Святого Письма була безгрішною чи її також стосуються слова апостола Павла, що "всі згрішили і залишені слави Божої"?"
Окрім послань св.Павла апостола, який не був серед 12 апостолів, та навіть не був при обранні Матія замість Юди іскаріота, який не був навіть знайомий з Богородицею, окрім ціх 14 послань є ще 13 книг Нового Завіту. Особливо треба перечитиати книги ап. Івана Богослова, бо він піклувався Матір"ю Божою. Я розумію, що для протестанта головні книги саме павлові листи, щоб доказати правдивість протестантського вчення, але не треба цітувати "всі згрішили і залишені слави Божої" (Рим.3.23) поза контекстом. Бо якщо цітувати Новий Завіт поза контекстом, там можна побачити, що Христос прийшов "не мир принести, але меч" (Мф.10.34)

Thumbs up Thumbs down

16

Re: Богородиця - діва Марія чи цариця небесна?

Принцип "біблія і тільки Біблія" стосується не лише послань апостола Павла, а всього Святого Письма.

Зрозумійте мене правильно - коли ми говоримо з так званими свідками, то посилаємось саме на Біблію, де написано про Божество Ісуса Христа та особистість Святого Духа.

Отже,

- чи написано в Святому Письмі, щоб молилися до діви Марії?
- чи написано в Святому Письмі про безгрішність діви Марії?
- чи написано в Святому Письмі про непорочне зачаття діви Марії (не Господа, а Марії)?
- чи написано в Святому Письмі про воскресіння діви Марії?

Thumbs up Thumbs down

17

Re: Богородиця - діва Марія чи цариця небесна?

"Sola scriptura" - це тільки протестантський, а не загальнохристиянський принцип.
Але й протестанти фактично мають своє передання - наприклад, лютерани твори Лютера і різні "ісповіді". Втім, є й різні протестанти. Наприклад, ті ж таки лютерани скоро напевно повернуться до Католицької Церкви. І сам Лютер зовсім не був лютеранином, а хотів реформи в Церкві.

Thumbs up Thumbs down


Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/clients/risu_new/www/forum/include/parser.php on line 684

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/clients/risu_new/www/forum/include/parser.php on line 738

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/clients/risu_new/www/forum/include/parser.php on line 738

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/clients/risu_new/www/forum/include/parser.php on line 738

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/clients/risu_new/www/forum/include/parser.php on line 738

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/clients/risu_new/www/forum/include/parser.php on line 738

18

Re: Богородиця - діва Марія чи цариця небесна?

протестант написав:

Принцип "біблія і тільки Біблія" стосується не лише послань апостола Павла, а всього Святого Письма.

Зрозумійте мене правильно - коли ми говоримо з так званими свідками, то посилаємось саме на Біблію, де написано про Божество Ісуса Христа та особистість Святого Духа.

Отже,

- чи написано в Святому Письмі, щоб молилися до діви Марії?
- чи написано в Святому Письмі про безгрішність діви Марії?
- чи написано в Святому Письмі про непорочне зачаття діви Марії (не Господа, а Марії)?
- чи написано в Святому Письмі про воскресіння діви Марії?

НЕ ВСЕ це є в Новому Завіті!. Але ж є 2-тис.-річний досвид Церкви, як жити по євангелію, є Церковне Передання, яке взагалі первинне, бо через нього в 4 ст. був сформован канон НЗ (Апокаліпсис в кінці 5 ст.). Окрім Біблії є велика купа святоотеческої літератури (яку не слід відкидати), в ній ми бачемо як жити за Євангелієм, це досвід багатьох століть як стати справжнім християнином, як кинути все та пійти за Христом (наприклад, відріктись від усього земного і стати монахом). Дуже корисні матеріали ВСІХ соборів, бо все це було отримано с допомогою Духа Святого. Пане протестант, прочитайте Патерік Печерський, тоді ви зрозумієте про що йдеться й може зрозумієте на якій мові розмовляють дописувачи цього форума. На жаль протестанти з Святого Письма зробили свого роду ідола, загубивши дари Духа Святого... Це моя точка зору smile . Але я вважаю, що у протестантів є багато корисного, чому нам традіціоналістам ще треба повчитися

Thumbs up Thumbs down


Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/clients/risu_new/www/forum/include/parser.php on line 684

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/clients/risu_new/www/forum/include/parser.php on line 738

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/clients/risu_new/www/forum/include/parser.php on line 738

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/clients/risu_new/www/forum/include/parser.php on line 738

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/clients/risu_new/www/forum/include/parser.php on line 738

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/clients/risu_new/www/forum/include/parser.php on line 738

19

Re: Богородиця - діва Марія чи цариця небесна?

firemark написав:
протестант написав:

Принцип "біблія і тільки Біблія" стосується не лише послань апостола Павла, а всього Святого Письма.

Зрозумійте мене правильно - коли ми говоримо з так званими свідками, то посилаємось саме на Біблію, де написано про Божество Ісуса Христа та особистість Святого Духа.

Отже,

- чи написано в Святому Письмі, щоб молилися до діви Марії?
- чи написано в Святому Письмі про безгрішність діви Марії?
- чи написано в Святому Письмі про непорочне зачаття діви Марії (не Господа, а Марії)?
- чи написано в Святому Письмі про воскресіння діви Марії?

НЕ ВСЕ це є в Новому Завіті!

А ЩО з цього переліку є в Новому Завіті?

Знову ж таки, зрозумійте правильно протестантську позицію - ми не проти передань, які узгоджуються зі Святим Письмом. Але ми категорично проти всього того, що суперечить Святому Письму. Так навчив нас Господь - згадайте, до прикладу,  Його реакцію на фарисейський корван.

Thumbs up Thumbs down


Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/clients/risu_new/www/forum/include/parser.php on line 684

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/clients/risu_new/www/forum/include/parser.php on line 738

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/clients/risu_new/www/forum/include/parser.php on line 738

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/clients/risu_new/www/forum/include/parser.php on line 738

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/clients/risu_new/www/forum/include/parser.php on line 738

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/clients/risu_new/www/forum/include/parser.php on line 738

20

Re: Богородиця - діва Марія чи цариця небесна?

протестант написав:

Знову ж таки, зрозумійте правильно протестантську позицію - ми не проти передань, які узгоджуються зі Святим Письмом. Але ми категорично проти всього того, що суперечить Святому Письму. Так навчив нас Господь - згадайте, до прикладу,  Його реакцію на фарисейський корван.

Браво ! Отже, тому що вчення Церкви про Богородицю жодним чином не суперечить, а в усьому узгоджується з Біблією, Ви від сьогодні почнете проповідувати у Вашій громаді почитання Пречистої Діви Марії. Бажаємо Вам успіхів !
Пресвята Богородице, спаси протестантів !

Thumbs up Thumbs down

21

Re: Богородиця - діва Марія чи цариця небесна?

А ми і так ніколи не переставали її шанувати - хіба ж вона не благодатна?

Thumbs up Thumbs down

22

Re: Богородиця - діва Марія чи цариця небесна?

Quod erat demonstrandum.

Thumbs up Thumbs down


Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/clients/risu_new/www/forum/include/parser.php on line 684

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/clients/risu_new/www/forum/include/parser.php on line 738

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/clients/risu_new/www/forum/include/parser.php on line 738

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/clients/risu_new/www/forum/include/parser.php on line 738

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/clients/risu_new/www/forum/include/parser.php on line 738

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/clients/risu_new/www/forum/include/parser.php on line 738

23

Re: Богородиця - діва Марія чи цариця небесна?

протестант написав:
firemark написав:
протестант написав:

Принцип "біблія і тільки Біблія" стосується не лише послань апостола Павла, а всього Святого Письма.

Зрозумійте мене правильно - коли ми говоримо з так званими свідками, то посилаємось саме на Біблію, де написано про Божество Ісуса Христа та особистість Святого Духа.

Отже,

- чи написано в Святому Письмі, щоб молилися до діви Марії?
- чи написано в Святому Письмі про безгрішність діви Марії?
- чи написано в Святому Письмі про непорочне зачаття діви Марії (не Господа, а Марії)?
- чи написано в Святому Письмі про воскресіння діви Марії?

НЕ ВСЕ це є в Новому Завіті!

А ЩО з цього переліку є в Новому Завіті?

Знову ж таки, зрозумійте правильно протестантську позицію - ми не проти передань, які узгоджуються зі Святим Письмом. Але ми категорично проти всього того, що суперечить Святому Письму. Так навчив нас Господь - згадайте, до прикладу,  Його реакцію на фарисейський корван.

Ви не дочитали до кінця? Тоді повторюю - Первинне Життя з Христом та за наукою Христа, це є в усному та писмовому Переданні Св. Церкви.  Св. Письмо (НЗ) був визначений в 4-5столітті на основі Передання. Щодо непорочного зачаття та безгрішності Діви Марії, так попередні дописувачі вже показалі звідсі це взялося (Ви теж не дочитали до кінця?). Саме життя по Христу надихнуло визначних богословів та монахів минулого формалізувати та систематизувати Св. Передання, яке все потім в 19ст. було затверджене на І Ватиканському Соборі. До речі, Брати наші ортодокси (правосланні) вважають, що Діва Марія очистилась від первородного гріха під час відвідин арх.Гавриїла та з тих пір була безгрішна, але це їх передання.

Thumbs up Thumbs down

24

Re: Богородиця - діва Марія чи цариця небесна?

Питання у відповідності між переданням та Святим Письмом. Передання має право на існування лише в тому випадку, якщо узгоджується з Святим Письмом. Інакше це є ще один прояв єресі. Ортодокси мали б знати послання апостола Павла 3:23, де сказано щодо людей, що "всі згрішили, та залишені слави Божої". Ісус Христос є Бог, Він є безгрішний. Хоча й диявол всі свої старання прикладав, щоб Господь згрішив, але цього не сталося. А Марія, хоч і вибрана, благословенна між жінками, благодатна, але вона є людина.

Thumbs up Thumbs down


Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/clients/risu_new/www/forum/include/parser.php on line 684

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/clients/risu_new/www/forum/include/parser.php on line 738

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/clients/risu_new/www/forum/include/parser.php on line 738

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/clients/risu_new/www/forum/include/parser.php on line 738

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/clients/risu_new/www/forum/include/parser.php on line 738

Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /home/clients/risu_new/www/forum/include/parser.php on line 738

25

Re: Богородиця - діва Марія чи цариця небесна?

протестант написав:

Питання у відповідності між переданням та Святим Письмом. Передання має право на існування лише в тому випадку, якщо узгоджується з Святим Письмом. Інакше це є ще один прояв єресі. Ортодокси мали б знати послання апостола Павла 3:23, де сказано щодо людей, що "всі згрішили, та залишені слави Божої". Ісус Христос є Бог, Він є безгрішний. Хоча й диявол всі свої старання прикладав, щоб Господь згрішив, але цього не сталося. А Марія, хоч і вибрана, благословенна між жінками, благодатна, але вона є людина.

Святе Писання узгожуеться з Переданням, бо на основі останнього було впорядковано. Туди не війшли апокріфи, бо Дух Святий підсказав впорядковувачам, що це підробка, навіть якщо вона грунується на переданні, як наприклад т.з. Євангеліє від Якова, яке зараз вважають твором 3-4 століть (див. мій комент  2010-08-31 14:51:09). Щодо слів "всі згрішили, та залишені слави Божої" так це стосується римлян, до яких він звертається, а також самого ап.Павла - це не стосується Богородиці (Рим.4.8). Модус ВСІ не має абсолютного характеру, бо Ісус Христос мав окрім божой природи (Кол.2.9), ще й чоловічу, а якщо ВСІ люди (без виключення) мають первородний гріх, так що, це стосується нашого Спасителя? Де в Святому письмі сказано Що Діва Марія сгрішила? Про первородний гріх у Богородиці - це суперечка між правоставними та католиками (див. мій комент  2010-09-02 11:31:26).
На жаль, Ви, пане протестант мене не переконали, бо виходите з однієї аксиоми "Біблія понад усе". Як для мене, так понад усе "жити за наукою Христа та жити з Христом у сердці". А Біблія, Святе Передання, святоотечеська література, молітовне правило (включаючи тропарі, антіфони, літанії, правило розарія та інш.) - все це тільки інструменти, щоб жити за Христом. Повторюся - не треба з Біблії робити ідола (див. моє 2010-09-01 11:18:02), в ній НЕ ВСЕ НАПИСАНЕ! Є 2000 років практикування жити за Христом, цю практику неможна викидати на свалку, як це зробив Мартін Лютер. З точки зору християнина-традіціоналіста Лютер впав в "прєлєсті" (приваблювання бісовськи). До речі біси дуже часто воюють з Господом за душі монахів (Лютер був монахом-августинцем). Тому я і порадив Вам прочитати ПАТЕРІК ПЕЧЕРСЬКИЙ.
P. S.
Свята Марія, молись за нас грішних, Молись пред Господом за протестантів, щоб вони отримали ласку божу не за заслуги їх, а через милість Господа Нашого. Амінь.

Thumbs up Thumbs down